Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Uluslararası Alanda Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz

Çalık: Uluslararası Alanda Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık UCLG MEWA Komitesine ev sahipliği yapacak!

BAŞKAN ÇALIK VE BEYLİKDÜZÜ UCLG MEWA KOMİTESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

“ULUSLARARASI ALANDA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Genel Kurulu’nda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanlığı ve Sosyal İçerme Komitesi Eş Başkanlığı görevine seçildi. Başkan Çalık’ın aynı zamanda, Yönetim Kurulu ve Konsey Üyeliği görevlerini de üstleneceği teşkilatın 3 yıllık dönem planlama toplantısının ilkine Beylikdüzü ev sahipliği yapacak.

Yerel yönetimlerin ihtiyaçlarına cevap vermek ve tecrübelerin paylaşımı adına bir platform sunmak amacıyla 9-10 Temmuz tarihlerinde Ürdün’ün başkenti Amman’da Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı kongresi gerçekleşti. Kongre kapsamında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 2019-2022 dönemi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanlığı ve UCLG MEWA Sosyal İçerme Komitesi Eş Başkanlığı görevlerine seçildi. 280 şehrin aktif olarak temsil edildiği teşkilatın Yönetim Kurulu ve Konsey Üyeliği görevlerini de Başkan Çalık üstlendi.

3 yıllık dönemin planlaması için ilk toplantı Beylikdüzü’nde

Beylikdüzü Belediyesi olarak insan ve doğa odaklı bir yönetim anlayışını benimsediklerini vurgulayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde benimsedikleri bu yönetim anlayışıyla uluslar arası alanda önemli adımlar atmaya devam edeceklerini belirtti. Komite önümüzdeki 3 yıllık dönemin planlanması için Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliği ve Başkan Mehmet Murat Çalık’ın başkanlığında ilk toplantısını Beylikdüzü’nde gerçekleştirecek.

Lonca Medya

www.beylikduzu.com.tr

www.beylikduzu.com.tr

Beylikdüzü Mobil Uygulama için tüm telefonlardan BEYLİKDÜZÜ yazıp, uygulamamızı telefonlarınıza indirebilirsiniz.