Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Soçed Genel Kurulunu Yaptı

Sokak Canlıları Çevre ve Doğayı Koruma Sosyal Yardımlaşma Derneği (SOÇED) Genel Kurulunu Yaptı

Sokak Canlıları Çevre ve Doğayı Koruma adına kurmuş oldukları sosyal yardımlaşma derneği ile terk edilmiş, yaralanmış, şiddete uğramış hayvanların tedavi ve barınmalarını üstlenen SOÇED ikinci yılına girdi. Bugün gerçekleşen genel kurul sonrası yeni yönetim kurulu belirlendi.

Hayvanların daha iyi koşullarda ve daha iyi şartlarda yaşam hakkına kavuşmaları adına genel kurulda bir araya gelen dernek üyeleri SOÇED tarafından hazırlanan ve daha önce tedavi edilmiş, sağlıklarına kavuşturulmuş hayvanların görüntülerini izlerken hem dernek üyeleri hemde katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

Genel Kurul sonrası yeni dernek üyelerini tanıtan Sokak Canlıları Çevre ve Doğayı Koruma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İnşaat Mühendisi Jale İyem hayvanlar için desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederken, SOÇED çatısı altında birlikte yol aldığı arkadaşlarına, genel kurula katılım sağlayanlara ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Genel Kurul sonrasında SOÇED üyeleri toplu olarak resim çekindiler.

Soçed Dernek Başkanı İnşaat Mühendisi Jale İyem hayvanlar ile ilgili duygularından bahsederken biz onlara ”çocuklarımız” diyoruz dedi. Nasıl çocuklarımızla ilgileniyorsak bizlerle birlikte yaşayan hayvanların yaşam haklarınada saygı gösterip onlarla ilgilenmeliyiz dedi. Özellikle Soçed tarafından hazırlanan görüntüler eşliğinde yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti.

Soçed tarafından özel bir işletmede düzenlenen kahvaltı programına katılım sağlayan hem dernek üyeleri, hemde katılımcılar fikir ve düşüncelerini paylaştılar.

Soçed 2. Genel Kurulu kahvaltı programı sonrasında saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Daha sonrasında ise konuşmalara geçildi. Program dilek ve temenniler kısmı ile tamamlandı.