Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Sigma Modules Karavanist Tüyap Fuarında!

Prefabrik yapılar, yaşam konteynerleri, çelik yapılara ilaveten deniz konteynerlerinden de sanayi tipi projeler, ofis, kafe ve yaşam alanları vs. yaparak sektöre farklı çözümler sunan Sigma Modules 8 Ocak’ta başlayan ve 16 Ocak tarihinde sona erecek olan Karavanist ve Outdoorist Fuarında 5.Holl, 511 nolu stantta ziyaretçilerini ağırlayacak…

8 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilere açan ve 16 Ocak’a kadar sürecek olan Karavanist ve Outdoorist Fuarları, Tüyap tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu (UKKF) destekleriyle düzenleniyor. Her bütçeye uygun kamp malzemeleri ve karavanlar, ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanıyor.
Motorlu karavanlarda ÖTV indirimi fuarları hareketlendiren bir unsur oldu. Motorlu karavanlarda sektörün uzun süredir beklediği ÖTV indirimi, meclisten geçti. 1 Ekim 2021 tarihinde TBMM’ye sunulan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nde, motorlu karavanlarda yüzde 220 olan ÖTV oranı, yüzde 45’e indirildi. ÖTV indiriminin yürürlüğe girmesiyle Türkiye’de yerli karavan üretiminin önünün açılması ve ürünlere erişebilirliğin artması bekleniyor.

Sigma Modules Tüyap İstanbul Fair And Congress Center