Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Minikler Sağlık Kontrollerini Eğlenerek Yaptırdı

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ SAĞLIK VE EĞLENCEYİ BİR ARAYA GETİRDİ

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl da düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu “Yaza Veda Sağlıklı Okula Merhaba” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.  Çocukların eğitim ve öğretim yeni dönemine sağlıklı ve eğlenceli bir başlangıç yapabilmesi adına Yaşam Vadisi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında, eğlenceli atölye ve aktivitelerin yanı sıra alanında uzmanlar aracılığı ile çocukların çeşitli sağlık kontrolleri yapıldı.

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından,  ilçenin minik öğrencilerinin okula sağlıklı bir şekilde başlaması adına gerçekleştirilen “Yaza Veda Sağlıkla Okula Merhaba” etkinliği büyük ilgi gördü. Sağlık ve eğlenceyi bir araya getiren Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Yaşam Vadisi’nde düzenlenen programda, çocuklar özel okulların düzenlediği atölye, oyun ve spor etkinlikleri ile doyasıya eğlenirken alanda yer alan özel hastane ve sağlık kuruluşları okul öncesinde velilerin sorularını yanıtladı.

Veliler sağlık alanında uzmanlarla bir araya geldi

Eğlenceli atölye ve aktivitelerle başlayan gün içerisinde çocuklara; Göz – İşitme ön tanı muayenesi, Ağız ve Diş bakımı bilgilendirmesi ve Persantil Gelişimleri (boy kilo ölçümleri ve birbirine orantıları) bilgilendirmesi yapıldı. Sağlık kontrollerinin ardından çocuklar; Ebru Atölyesi, Kil Atölyesi, Boya ve Oyun Hamuru Atölyesi ve el becerileri aktiviteleriyle hem eğitici hem de keyifli anlar yaşadı.  Etkinlikte aynı zamanda, “Okul Öncesi İçin Anne, Baba ve Çocukların En Çok Merak Ettiği Sorulara Doğru Cevaplar” konulu psikolojik danışmanlık hizmeti verildi. İki gün süren etkinliğin ilk gününde çocuklar adeta şenlik havasında bir gün geçirerek eğitici ve öğretici bilgiler aldı.

“Çocuklarımızın mutlu ve zinde olduğunu görmek mutluluk verici”

“Yaza Veda Sağlıklı Okula Merhaba” etkinliğinin oldukça ilgi gördüğünü ve her geçen yıl içeriğini daha da zenginleştirmeyi hedeflediklerini belirten Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilisi Ali Onur Baştuğ,  etkinliğin amacının çocukların okul öncesinde fiziksel ve ruhsal durumlarının kontrolünü uzmanlar eşliğinde sağlamak olduğunu belirtti.  Alanda tüm stantları gezen ve vatandaşlarla bir araya gelen Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkanvekili Serdal Mumcu ise, “Beylikdüzü Belediyesi olarak çocuklarımızın mutlu ve zinde olduğunu görmek bizleri oldukça mutlu ediyor.  Çünkü sağlıklı nesillere, ihtiyacımız var. Bunu noktada da biz Beylikdüzü Belediyesi olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullanarak etkinlikte tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.