Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Hackathonda Sıradışı Fikirler Yarıştı

Sabancı Üniversitesi Blockchain Hackathonunda Sıradışı Fikirler Yarıştı

CryptoWomen Turkey, Sabancı Üniversitesi Blockchain Kulübü ve SnapEx sponsorluğunda gerçekleştirilen Blockchain Hackathonu başarı ile tamamlandı.

15 Şubat 2020 Cumartesi günü Karaköy Minevra Palas‘ta gerçekleşen blockchain hackathon’unda katılımcılar başarılı blockchain projeleri ortaya koydular. Etkinlikte Prof. Dr. Erkin Şahinöz, Öğr. Gör. Erkay Savaş, Öğr. Gör. İsmail Hakkı Polat, Av. Sima Baktaş, Doç. Dr. Hüseyin Üvet ve Burcu Atalay jüri üyesi olarak görev yaptı.

Blockchain Hackathonunda Sıradışı Fikirler Dereceye Girdi

Etkinlikte derece alana projeler şu şekilde sıralandı.

Birinciliği İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden Furkan Duran, Lara Nur Yılmaz, Erva Çolak ve Furkan Tosun’un oluşturduğu ”değerli bir varlık olan araç plakalarını bir paylaşım protokolünde kullanarak güvenli ve kolay yapmak isteyen Platechain” projesi aldı.

İkinciliği blockchain teknolojisi ile lojistik şirketlerinin merkeze bağlılığından kaynaklanan kargo gecikmelerini, ek ücretleri en aza indirerek lojistik sektörüne minimum iş gücü ve iş süresi, maksimum verimlilik ve şeffaflık kazandırmayı hedefleyen BringPal projesinin oldu.

Üçüncülüğü Soothaxiom Projesi ile “Pro-Doğruluk” Dünyasının kapılarını aralayacak potansiyel sunmayı; Dolandırıcılık ve Yanıltıcı bilgi problemini blockchain kullanarak çözmeyi amaçlamaktadır.