Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Google DSC Başkanı Hasan Yenidoğdu

Google DSC ve Odessa Blockchain Club başkanı Hasan Yenidoğdu ile STATE UNIVERSITY OF INTELLECTUAL TECHNOLOGIES AND СOMMUNICATIONS Rektörü Олександр Назаренко protokol imzaladı

Google DSC ve Odessa Blockchain Club başkanı Hasan Yenidoğdu Rusça ve İngilizce olarak yapmış olduğu konuşmasında Google’dan öğrenci-geliştiriciler kulübü ve Odessa Blockchain Club’dan bahsetti.

Yenidoğdu Rusça ve İngilizce olarak yapmış olduğu konuşmasında

Google DSC, tüm üniversite öğrencilerini ve diğer üniversitelerden öğrenen, fikirlerini paylaşan ve günlük sorunları çözmesi muhtemel uygulanabilir projeler üreten tüm öğrencileri bir araya getiren teknik bir topluluk olan bir Geliştirici Öğrenci Kulübüdür. Ayrıca, üniversite öğrencilerinin mobil, web, makine öğrenimi ve bulut becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kulüpler, yeni fikirleri deneyen ve mobil ve web geliştirme sorunlarını çözmek için işbirliği yapan öğrenciler için bir alan olarak tasarlanmıştır.


Google Geliştirici Öğrenci Kulüpleri (GDSC), Google geliştirici teknolojileriyle ilgilenen kolej ve üniversite öğrencilerine yönelik topluluk gruplarıdır. Bir geliştirici olarak büyümeye ilgi duyan tüm lisans veya yüksek lisans programlarından öğrenciler kabul edilir. Öğrenciler, bir GDSC’ye katılarak, eşler arası bir öğrenme ortamında bilgilerini artırır ve yerel işletmeler ve toplulukları için çözümler oluşturur. Google Developer Student Clubs, Google Developers tarafından desteklenen bir programdır.

3 ana başlığımız var Bağlan – Öğren – Büyüt

Bağlamak; Google’dan geliştirici teknolojileriyle ilgilenen öğrencilerle tanışın. Farklı geçmişlere ve farklı kurslara sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm öğrenciler davetlidir.

Öğrenmek; Bir dizi teknik konu hakkında bilgi edinin ve uygulamalı atölye çalışmaları, etkinlikler, söyleşiler ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak proje oluşturma faaliyetleri aracılığıyla yeni beceriler kazanın.

Büyümek; Yerel sorunlara harika çözümler oluşturmak için yeni öğrendikleri uygulayın. Becerilerinizi, kariyerinizi ve ağınızı geliştirin. Başkalarının da öğrenmesine yardımcı olarak topluluğunuza geri ödeyin.

Google Developer Student Club ve Odessa Blockchain Club olarak, Hedeflerimiz:

Gençleri Blockchain teknolojileri devrimine dahil edin.

Ukrayna’da bu alanla ilgilenen insanlardan oluşan bir Topluluk oluşturmak.

Artan Blockchain ve Kripto Ekonomisi Bilinci.

Google Developer Öğrenci Kulüpleri – Odessa, öğrencilerle google teknolojileri hakkında çalışmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Hem google teknolojileri hem de blockchain devrimi üzerinde çalışarak üniversitemizde, şehrimizde ve Ukrayna’da ekosisteme yön vermek istiyoruz ve katkılarınızı bekliyoruz.

Google DSV Lideri ve Blockchain Clup Başkanı Hasan Yenidoğdu konuşmasını beni dinlediğin için teşekkür ederim. Bize katılın ve birlikte geliştirelim. Eğer soruların varsa; Lütfen sormaya çekinmeyin sözleriyle tamamladı.