Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Girişimci İş Kadını İstanbul Kadın Kolları Başkanı Oldu

Girişimci İş Kadını Kader Yiğit İstanbul Kadın Kolları Başkanı Oldu

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kader Yiğit Oldu

Beylikdüzü Yıldızlar Cimnastik Spor Kulübü ile uluslararası başarılar için çocukları ve gençleri geleceğe hazırlayan Girişimci İş Kadını Kader Yiğit, Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkan olduğu Türkiye Değişim Partisi’nin İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı oldu.

Türkiye Değişim Partisi’nin İstanbul Kadın Kolları İl Başkanlığını yürütecek olan Girişimci İş Kadını Kader Yiğit; kadınların iş hayatında, siyasette ve sporda daha fazla yer edinmesi için zemin hazırlamak istediğini ifade etmektedir. Kader Yiğit, toplumun her alanında var olan ancak çoğu zaman emekleri, varlıkları görünmez kılınan kadınların siyasette, ulusal parlamentolarda temsiliyetlerinin yetersiz olduğunu ve siyasete ”kadın eli” değmesi gerektiğini söyleyerek İstanbul Kadın Kolları İl Başkanlığı görevinde İstanbul’daki tüm kadınlar ile birlikte toplumdaki sorunlara çözüm üretmek istemektedir. Girişimcilik ve sivil toplum başarılarıyla toplumda büyük katma değer yaratan Girişimci İş Kadını Kader Yiğit, siyasete ”kadın eli” değmesi için ”Türkiye Değişim Partisi’nin İstanbul Kadın Kolları İl Başkanlığı” görevi ile siyasete büyük bir vizyon katmak istemektedir.

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat ise Sosyal Medya hesaplarından yapmış olduğu açıklamada Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığına iş kadını Kader Yiğit atanmıştır, başarılar dileriz dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’de İstanbul Kadın Kolları Başkanlığına atanan Kader Yiğit hanıma yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Lonca Medya