Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Düşüncelerinizden Siz Sorumlusunuz

Hayatınızı Değiştirebilirsiniz…

Düşüncelerinizden Siz Sorumlusunuz!

Gerçek özgürlük için değişim bir an içinde olabilir

Dikkatinizi neye yönetirseniz, onu kendinize çekersiniz. Bilincinizde ve bilinç altınızda ne tür düşünceler, inançlar var ise bu inançlarımıza uygun deneyimleri de hayatımıza çekeriz. Unutmamak gerekir ki, düşüncelerimizden kendimiz sorumluyuz. Yapmış olduğumuz her şikayet evrene verdiğimiz bir emirdir. İnançlarımızı, bağladığımız düşüncelerimizdir.

Dünkü düşüncelerimiz ile, bugünümüzü inşa ettik.

Her şeyi iyi yada kötü algılamak, odaklanmış olduğumuz düşüncelerimiz, eğer kendimizi kötü hissediyorsak, kendimi kötü hissediyorum sinyali yayarız. Bu durumda ise ruh halimiz tamamen kötü bir hal alacaktır.

Neyi düşünür, yada neye odaklanırsak onu alırız.

Eğer hoşlanmadığımız bir şeyden sürekli yakınıyorsak, yakındığımız şey bize daha çok yaklaşmakta, olaylara karşı pozitif bir bakış açımız var ise, pozitif kişileri kendimize çekeriz. Örneğin en çok hasta olanlar, hastalıktan en çok bahsedenler dir. Bolluktan en çok bahsedenler ise bolluk içindedirler. Bu ise bizim çekim yaşamımız dır.

Siz şuan neyi kendinize doğru çekiyorsunuz

Düşüncelerini değiştirirsen, hayatını da değiştirirsin, düşüncelerini değiştirirsen, bakış açını da değiştirirsin. Sahip olduğumuz bakış açısı yaşam kalitemizi belirler.

Ne eker isek, onu biçeriz…

İçimizdeki güç, hissettiğimiz sevinç ve duygu yoğunluğu, yaşam enerjisinin ta kendisidir. Bugün çok enerji doluyum. Ya da bugün kendimi çok enerjik hissediyorum.

Nedir bu hissettiğimiz enerji…

Nereden geldi…

İçimize nasıl girdi…

Neden!

Kendimizi hep böyle hissetmiyoruz…

 

Durbey Duran

Beylikduzu.com.tr Genel Yayın Yönetmeni