Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Deniz Canlıları Müzesi Bayrama Hazır

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi 4,5 Aydan Sonra Kapılarını Açtı
Deniz Canlıları Müzesi Bayrama Hazır
Dünyada tek olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi 4,5 aylık aradan sonra yeniden açıldı. Korona virüs nedeni ile bir süre kapalı kalan müze bugün itibari ile tekrardan ziyaretçilere açıldı. Korona virüs ile ilgili tedbirler alan müze sahibi Balıkçı Kenan, gelen ziyaretçilere maske ve sosyal mesafe balonu verdiklerini söyledi.
Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün ardından kademeli olarak normal hayata dönüş başladı. Bir süre kapalı kalan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi yeniden açıldı. Sosyal mesafe çemberleri çizilen, maske ve sosyal mesafe balonları ile ziyaretlerini ağırlayacak olan müzede bin 500’ün üzerinde balık mumyası bulunuyor.
Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan ve içerisinde bin 500’ün üzerinde deniz canlısının mumya halini barındıran Türkiye Deniz Canlısı Müzesi kapılarını yeniden açtı. Her türlü tedbirin alındığını belirten İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı: Uzun süre ülkemizi etkisi altına alan korona virüsün ardından tedbirli bir şekilde normal hayata dönmeye başladık. 4,5 aylık aranın ardından müzede bulanan balıklarımızın bakımlarını gerçekleştirdi. Bugün itibari ile müzemiz ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Gelen ziyaretçilerimiz buradaki balık mumyalarını merak ediyorlardı. Ziyaret konusunda çok talep gelmişti. Bizlerde bugün sosyal mesafe çemberlerimizi çizerek kontrollü bir şekilde müzemizi tekrardan açtık’ ifadesini kullandı
TÜM TEDBİRLER ALINDI
Müze ile ilgili bakımların ardından balıkların tekrardan yerlerini aldığı vurgusunu yapan Balıkçı Kenan Balcı, ‘Müzemizde dev orkinostan, kılıçbalığına, hamsiden, köpekbalığına kadar binlerce deniz canlısı mevcut. Dev balıkların sezonluk bakımlarını gerçekleştirdik ve ziyaretçilere müzemizi açtık. Çocuklarımız, öğrencilerimiz, balık sevdalıları müzemize gelip balıkları inceleyip hatıra fotoğrafı çektirebilecekler. Müzemiz aslında denizlerimizin ne kadar değerli olduğunu, denizlerimizin ne kadar verimli olduğunun bir göstergesi. Burada bir metre arayla sosyal mesafe çizgisi çizdik. Sosyal mesafe balonları oluşturduk. Gelen ziyaretçilerimiz ellerini dezenfekte ettikten sonra maskeleri yoksa kendilerine maske vererek ziyaretlerini gerçekleştirebilecekler’ şeklinde konuştu. Beylikdüzü merkezde bulunan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne giriş ücretsiz.