Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

DBMD Çalışma Programını Belirledi

Dünya Basın Mensupları Derneği DBMD Çalışma Programını Belirledi

Dünya Basın Mensupları Derneği DBMD 02 Ocak 2020 tarihinde Çırağan Saray’da gerçekleştireceği Ödül Gecesi öncesinde yeni yönetim kurulu üyeleri ile istişare toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu görev dağılımınında yapıldığı toplantı sonrası derneğin çalışma alanları ve mesleki alandaki faaliyetleri ile ilgili planlamalar yapıldı.

DBMD Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

 • Muzaffer Tunç  DBMD Genel Başkanı
 • Mehmet Nuri Kaynar DBMD Bütçe ve Planlama
 • Durbey Duran DBMD Yerel ve Ulusal Basın
 • Ali Serkan Sadioğlu DBMD Genel Sekreteri
 • Bilge Hanife Topbaş DBMD Teşkilatlanma ve Halkla İlişkiler
 • Mustafa Ercan DBMD Hukuk ve Siyasi İşler
 • Aqil Sametbeyli DBMD Uluslararası İlişkiler ve Turizm
 • Ahmet Yunus Tunç DBMD Yerel Yönetimler, Bürokrasi ve Strateji
 • Ahmet Çiçek DBMD Bilim Teknoloji Kültür Sanat
 • Arif Dede DBMD Eğitim, Gençlik ve Spor
 • Özden Timurlenk Çelik DBMD Proje Geliştirme, Arge, Sanayi
 • Dr. Yemlihan Gençoğlu DBMD Sağlık

 

DBMD HAKKINDA KISA BİLGİLENDİRME

 

 Dünya Basın Mensupları Derneği (DBMD) Genel Başkanı Gazeteci Yazar Sn. Muzaffer TUNÇ Genel Başkanlığında 2012 yılında 34 kişilik kurucular kurulu ile İstanbul Bakırköy ilçesinde hayata geçmiştir. Çok kısa sürede oldukça sektörel faydalar sağlayacak etkinliklere imza atarak dernekler camiasında hızlıca bizde varız demeyi başarmış olup bir yılın sonunda tüm Türkiye’de yapılanma altyapısını hazırlamış nadir derneklerdendir. Dernek; gazete, dergi, haber ajansları, radyo ve televizyon kuruluşları, internet yayıncılığı, internet gazeteciliği ile araştırmacı yazarlar, özel sektör çalışanları, gazetecileri, doktorları, eğitimcileri, avukatları, mali müşavirleri, işletmecileri, mühendisleri, memurları, işçileri, eczacıları, pilotları, ithalatçıları, ihracatçıları, iktisatçıları, sporcuları bünyesinde toplar. Dernek, fiilen bütün dallarda çalışan yazar ve gazetecileri, yukarıda belirtilen kuruluşlar ile kamuoyu önüde temsil eder. Üyelerin ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki ve yasal haklarını, çıkarlarını koruyarak geliştirir. Dernek bu amacını gerçekleştirirken üyelerinin her türlü hakkını fırsat eşitliği ve sosyal ilkeleri içinde değerlendirir.

DBMD AMACI

Sürdürülebilir gelişme, yerel özerklik ve katılımcı demokrasi yaklaşımı çerçevesinde Basın hayatına ilişkin sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve bu hazırlanacak projelerin Basın sektörüne aktarılması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda,

– Topluluk hakları ile bireysel haklar arasında uyumu gözeten basın yaşamına;

– Kişisel bilgi ve becerilerin gelişmesine imkan tanıyan kültür, sanat ve basın ahlakına;

– Kurumları sayesinde sosyal eşitlik sağlayan ve kamusal yararı gözeten adil basın yönetimine;

– Kent yönetimine ilişkin kararların alınması sürecinde kişilere ve kurumlara paydaş olma imkanı sağlayan demokratik basın modeline;

– Farklılıkları içinde barındırabilen ve bunlar arasında anlayışı ve işbirliğini tesis eden hoşgörülü basın modeline;

– İçinde barındırdığı canlı ve cansız tüm maddi varlıklarıyla estetik ve güzellik içeren haber modeline;

– Toplumsal uyum ve bütünlük içinde Dünya Basın’ı ile köprü oluşturan bir basın modeline ulaşılması hedeflenmektedir.

MİSYONU

Derneğimiz, Türkiye’de basın sektörü içinde vizyoner bir bakış açısıyla verimli, katılımcı ve kaliteli bir basın anlayışı yaratmayı misyon edinmiştir.

VİZYONU

Kuruluş vizyonu Dünya Basını ile Türkiye Basını arasında iletişim köprüsü kurmak olan DBMD, bu vizyon doğrultusunda basın hayatını farklı disiplinlerden insanlar ile bir araya getirerek uluslararası projeler ve programlar geliştirmeyi hedeflemektedir.

LONCA MEDYA

basin.press