Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Çalık, Oruç Açma Lokmasında Canlarla Bir Araya Geldi

Çalık, Oruç Açma Lokmasında Canlarla Bir Araya Geldi

Beylikdüzü Belediyesi adına Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık tarafından düzenlenen oruç açma lokması Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi’nde gerçekleşti. Pandemi süreci sebebiyle Cemevi’nin karşısındaki açık alanda, sosyal mesafe kuralı gözetilerek yapılan oruç açma lokmasında, yapılan ibadetlerin ve edilen duaların Hak katında kabul olmasını dileyen Başkan Çalık, “Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum. İnşallah güzel günlere bütün insanlık olarak adım atarız” dedi.

 

Kardeşliğin ve birliğin sembolü olan Muharrem ayı Beylikdüzü’nde huzur içinde yaşanıyor. Beylikdüzü Belediyesi adına, Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık tarafından Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi’nde düzenlenen ve belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı oruç açma lokmasında, vatandaşlar dualarla oruç açtı. Oruç açma lokmasının ardından, vatandaşlarla sohbet eden ve Muharrem ayının faziletlerine değinen Başkan Çalık, tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olmasını diledi.

 

“Bu Akşamın En Özel Tarafı Paylaşmak”

 

Alevi canlarla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşan Belediye Başkanı Çalık, ” Bu akşamın faziletleri saymakla bitmez. En özel tarafı ise paylaşmak… Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum. Alevi canlarımızla birlikte lokma verdik ve mühürlerini açmalarını sağladık. Allah tutulan oruçları kabul etsin.” dedi.  Zor bir pandemi döneminden geçildiğinin altını çizen Başkan Çalık, konuşmasında “Zorluklarla beraber bu süreci yürütmeye gayret ediyoruz. Burada da sosyal mesafe kurallarına uyarak güzel bir ortam oluşturuldu. Beylikdüzü Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Toplumun umudu olmak adına mücadele ediyoruz. Güzel işler yapmaya ve güzellikleri paylaşmaya gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.