Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü’nde İlaçlama Çalışmaları Sürüyor

SİVRİSİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE SÜRÜYOR

 

BEYLİKDÜZÜ’NDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

 

Beylikdüzü Belediyesi, halk sağlığının korunması ve vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için sinek, sivrisinek ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Cadde, sokak, park ve yeşil alan gibi haşerelerin çoğalma ihtimali olan birçok alanda ilaçlama faaliyetlerine devam ettiklerini söyleyen Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel “Vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir yaz geçirmesi için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Yılın on iki ayı boyunca, ilçe genelinde haşerelerle mücadele çalışmalarına ara vermeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi, yaz aylarında ise çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yaz aylarında artan sıcaklıkla birlikte ortaya çıkan sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı cadde, sokak, park ve yeşil alanlarda belirli periyotlarla etkin ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

 

Tunçel: İlaçlama Çalışmalarımız, Programlı ve Etkin

 

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Program dahilinde, bütün mahallelere, eşit şekilde, eşit miktarda, aynı sayıda makineyle ilaçlama yapıyoruz.” dedi. İlaçlama çalışmalarını, yıl boyunca belirli periyotlarla sürdürmenin uçkunla mücadelede çok önemli olduğuna da dikkat çeken Müdür Ertuğrul Tunçel, “Yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte sinek ilaçlamalarımıza başlıyoruz.  Yaz aylarında yaptığımız ilaçlama çalışmaları, yıl boyunca sürdürdüğümüz haşare mücadelemizin bir etabı. Zira, ilaçlama çalışmalarımız kışın, kışlak mücadelemizle başlıyor. Rögarlar, kanalizasyonlar ilaçlanıyor. 1 Nisan itibariyle de larva mücadelemiz başlıyor. Larva mücadelesi aşamasında, uçkunların, sivrisineklerin ve karasineklerin ürediği üreme noktalarını, sulak alanları tespit ediyoruz. Buraların ilaçlamasını yaparak bunların uçkun hale gelmesini daha larva halindeyken engelliyoruz. Daha sonra da 1 Haziran itibariyle İBB’nin ilaçlama biriminin Beylikdüzü ekibiyle birlikte bir program yaparak program dahilinde, gece, ULV dediğimiz uçkun mücadelesi başlıyor.” diye konuştu.