Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü’nde En Temiz Kurban Çadırları Ödüllendirildi

BEYLİKDÜZÜ’NDE EN TEMİZ KURBAN ÇADIRI SAHİBİNE ALTIN

 

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından pandemi koşullarına uygun olarak tüm hazırlıkları tamamlanan Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda bu kez ödül heyecanı yaşandı. Belediye tarafından geleneksel hale gelen ve bu yıl 6. sının düzenlendiği törende büyükbaş çadırlarında 1.ye tam, 2.ye yarım, 3.ye çeyrek altın verilirken küçükbaşta eşit puan alarak 1. olan iki çadır sahibine çeyrek altın hediye edildi. 

 

Pandemi koşullarına uygun olarak Beylikdüzü Belediyesi tarafından tüm hazırlıkları tamamlanan Beylikdüzü Modern  Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda bu kez ödül heyecanı yaşandı. Yakuplu Mahallesi Ambarlı Tır Parkı’nda toplamda 20 bin m2 üzerine kurulu, bin 700 büyükbaş ve bin 700 küçükbaş olmak üzere toplamda 3 bin 400 hayvanın bulunduğu alanda en temiz çadırlar belirlendi. Hijyenik ve sağlıklı koşulların sağlanması adına belediye tarafından alandaki ilaçlama, temizleme, bakım ve alt yapı gibi tüm gerekli işlemler tamamlanırken Arife günü gelenekselleşen “En Temiz Çadır” ödülleri de gerekli takip ve incelemeler sonucu sahiplerini buldu. Çadırların kurulduğu ilk günden itibaren alanda incelemelerde bulunarak kontrolleri sağlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, alandaki tüm tedbirlerin pandemi koşullarına uygun olarak daha özenli alındığının altını çizdi.

 

Dereceye girenler altın ve madalyayla ödüllendirildi

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen, büyükbaş ve küçükbaş çadır sahiplerinin ödüllendirildiği törende, büyükbaş çadırlarında 1.ye tam, 2.ye yarım, 3.ye çeyrek altın verilirken küçükbaşta eşit puan alarak 1. olan iki çadır sahibine çeyrek altın hediye edildi. Çadır sahiplerine pandemi koşullarında gösterdikleri ekstra özen ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Müslüm Akülker, “Geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca bizleri ziyaret etti ve 39 ilçede en iyi alana sahip olan yerin Beylikdüzü olduğunu belirtti. Bu durum elbette bizleri gururlandırdı. Amacımız sonraki yıllarda da bu durumu bir adım daha ileri taşıyarak Beylikdüzü ve İstanbul halkına hijyenik ve sağlıklı bir hizmet sunmak” ifadelerini kullandı. Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Engin Aşnaz ve birim müdürlerinin de katıldığı ödül töreninde konuşan Beylikdüzü Modern  Kurban Satış ve Kesim Alanı işletmecisi Gürsel İlgüz ise başta Beylikdüzü Belediyesi olmak üzere alanda emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür etti.