Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü Komşuları Platformu Dernekleşti

Bir süredir sosyal medya platformlarında aktif olarak bir araya gelen ve Beylikdüzü’nde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Beylikdüzü Platformu resmi başvurularını tamamlayarak dernek oldu.

Faaliyetlerine dernek olarak devam edeceklerini duyuran Beylikdüzü Komşuları Derneği Başkanı Osman Tezemir, hedeflerine ilişkin bilgiler verdi.

En temel amaçlarının Beylikdüzü’nde yaşayan kimsenin kendini yalnız ve çaresiz  hissetmemesi olduğunu söyleyen Tezemir yaptığı açıklamada “Beylikdüzü Komşuları Platformu olarak 2015 yılında sosyal medya üzerinden yapılanmaya başladık. Bu süreçte bir çok sosyal aktivite ile komşuluk bağlarının kuvvetlenmesine vesile olduk.  Beylikdüzü Komşuları platformu olarak 14 bin üyemiz var.  Yolumuza dernek olarak devam etmenin daha doğru olacağını düşündük ve başvurularımızı tamamladık. Asla tabela derneği olma niyetinde değiliz. Çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Ramazanda dar gelirli komşulara destek sağlamak için 15 gün sürecek bir kermes düzenlediklerini de söyleyen Tezemir,   Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşlara çağrıda bulundu ve destek için  kermese davet etti.

İşte yönetimdeki isimler

 • Erdal DÜZGÜN
  Nurhayat ARDIÇ
  Efraim KAYA
  İsmail KARACA
  Sibel ALBAYRAK
  Çiğdem ÖLMEZ