Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü Komşuları Derneği Duyarsız Kalmadı

Kan Bağışlanır Şiddet Bağışlanmaz

Beylikdüzü Komşuları Derneği Kan Bağışlanır, Şiddet Bağışlanmaz sloganı ile farkındalık etkinliği düzenledi. Dernek Başkanı Osman Tezemir ve yönetim kurulu üyeleri kan bağışında bulundu.

Beylikdüzü Komşuları Derneği (BEYKOMDER) Beylikdüzü ilçesinde düzenlediği programlar ve gerçekleştirdiği toplumsal etkinliklerle kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Kadına yönelik şiddetle mücadele haftası nedeniyle Beylikdüzü Komşuları Derneği Beylikdüzü Metrobüs meydanında basın açıklaması yaptı.

Beylikdüzü Komşuları Derneği Başkanı İş İnsanı Osman Tezemir yapmış olduğu konuşmasında şiddetin her türlüsüne karşı olduklarının altını çizdi.

Değerli Beylikdüzülü komşularımız , kıymetli basın mensupları öncelikle bu önemli günde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize  çok teşekkür ederiz.
Keşke Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü diye bir güne hiç ihtiyaç duymasaydık.

Hepimizin bildiği gibi ne yazık ki bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet; dil, din, ırk, sınıf, mezhep, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu ve kanayan yarası.. Kadına şiddet sadece kadını değil, toplumu ilgilendiren bütüncül bir konu. Çünkü şiddet sonuçları itibariyle sadece şiddet gören kişiyi değil aynı zamanda bir babayı, bir evladı, bir kardeşi, toplumu ve resmi büyüttüğümüzde; daha da önemlisi ülkemizin geleceğini etkiliyor.

Şiddeti görmezden gelmek, mücadele etmemek;  suça ortak olmak demektir. Bu mücadele toplum olarak hepimizin sorumluluğu.

Şiddet çok yönlü bir eylemdir. Fiziksel, cinsel, duygusal, ekonomik ya da siber olabilir. Bunların hepsi birer şiddet biçimidir ve açık konuşalım bu ülkede yaşayan HER KADIN birer şiddet mağdurudur.

Şiddete karşı duyarlılığımızı artırmak ve somut çözümler üretmek zorundayız. Öğrenmek hak aramanın birinci adımıdır. Her kadın haklarını mutlaka bilmelidir.  Sorunlar ortada artık çözümleri konuşmamız ve derhal  uygulamaya geçmemiz lazım.


Biz Beylikdüzü Komsulari Derneği olarak şiddet gören kadınlarımızın daima yanında olacağız. Asla yalnız bırakmayacağız ve  popülist söylemlerden uzak, çözüm odaklı bir mücadele üzerinde çalışmalarımızı yılın her gününde sürdürmeye devam edeceğiz. Ben ve tüm arkadaşlarımız hepinize teşekkür ederiz.

Şiddetin her türlüsüne karşı olan ve bu konuda mücadele eden Beylikdüzü Komşuları Derneği Beylikdüzü Metrobüs etkinlik alanında Türk Kızılay’ı ile kan bağış kampanyası düzenledi. 1.Geleneksel kan bağış kampanyasını başlatan Beylikdüzü Komşuları Dernek Başkanı ve yöneticeleri ayrıca kendileride kan verdiler.