Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü Belediyesi’nden 1800 Öğrenciye Okul Malzamesi Yardımı

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 1800 ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ VERİYOR

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN 1800 ÖĞRENCİYE OKUL MALZEMESİ YARDIMI

 

 

Beylikdüzü Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim döneminde, bin sekiz yüz çocuğun okul ihtiyaçlarını karşılıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün sosyal inceleme çalışmasıyla belirlediği ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik yapılan eğitim desteği, velilerin eğitim bütçesine katkı sağlarken çocukların da yüzünü güldürüyor.

 

Eğitime büyük önem veren Beylikdüzü Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteği vermeye devam ediyor. Eğitim desteğinden, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün sosyal hizmet uzmanları tarafından sosyal inceleme sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları yararlanabiliyor. Belediyenin gerçekleştirdiği eğitim desteği ile içinde birbirinden renkli defter, kalem, kalemtraş ve silgi gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta setlerine ve ayakkabılara kavuşan çocuklar mutlu olurken ihtiyaç sahibi ailelere de bir nebze olsun katkı sağlanmış oluyor.

 

Akbaba: Eğitime Destek Vermeyi Önemsiyoruz

 

İhtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına yönelik olarak yapılan okul malzemesi yardımlarının Gürpınar Mahallesi’nde bulunan müdürlük binasında yapıldığını söyleyen Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba, “Beylikdüzü Belediyesi olarak ailelerin zorlandığı noktada onların ihtiyaçlarına katkı sağlamayı ve eğitime destek vermeyi çok önemsiyoruz. Belediyemiz tarafından hazırlanan ve içinde defterden kaleme bir öğrenci için gerekli kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çantaları ve ayakkabıları, ihtiyaç sahibi aileler, müdürlüğümüze gelerek teslim almaya başladılar. Gelen talepler doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki ihtiyaç sahibi 1800 çocuğa okul çantası, ayakkabı, ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardımlarımızı ulaştıracağız. Çocukların eksiklerinin tamamlanması ve bir nebze de olsa ailelerin ekonomisine katkı sağlamak için ihtiyaç sahibi ailelerimize ve öğrencilerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.