Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Beylikdüzü 2023 Yılı Bütçesi Ne Kadar?

Beylikdüzü Belediyesi 2023 yılı bütçesi 1 milyar 705 milyon lira olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 1 milyar 705 milyon lira olarak oy çokluğuyla kabul edildi. Ekonomik şartlar nedeniyle sosyal yardım bütçesi 4 kat artırıldı. Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Çalık, “Hiçbir zorluk bizim yavaşlamamıza ve durmamıza sebebiyet vermeyecek. Biz aynı azim ve kararlıkla, aynı birlikte hareket etme ruhuyla bu kente hizmet etmeye devam edeceğiz. Halkımızla omuz omuza yürüme tutkumuzdan bizi hiç kimse geri bırakamaz” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısının 3. Birleşimi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın başkanlığında gerçekleşti. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı, Bartın Amasra’da şehit olan madenciler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duşunun ardından şehit olan madencilere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Çalık, “Bartın’da hayatını kaybeden 41 canı rahmetle yâd ediyorum. 41 ocağa ateş düştü. Ailelerine sabırlar diliyorum. Bir daha maden kazası yaşamayacağımız günler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“Ortak yaşamın inşası için çalışıyoruz”

 

Beylikdüzü’nde 3 buçuk yıllık görev süresini tamamladığını belirten Başkan Çalık, bu sürede ortak yaşamın inşası için çalıştıklarını söyledi. Başkan Çalık, “Biz ortak yaşamın inşası için çalışıyoruz. Bu çalışma sistematiğine de Beylikdüzü aklı diyoruz. Çocukları önceleyen,  gençleri önemseyen kadınları mutlaka işin içine katan bir akıldan bahsediyoruz. Çözüm üreten, herkes için daha iyisini isteyen akıldan bahsediyorum. Kutuplaşmanın ve çatışmanın öncelenmediği, asla kutuplaşmadan ve çatışmadan beslenmeyen bir akıldan bahsediyorum. Birlikte yaşama kültürüne önem veren bir akıldan bahsediyorum. Biz Beylikdüzü’nde aslında bir yerel yönetim felsefesi inşa etmeye gayret ediyoruz. Bu inşanın kurumsallaşması adına bütün arkadaşlarımıza sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

 

“Halkımızla omuz omuza yürüme tutkumuzdan bizi hiç kimse geri bırakamaz”

 

Ekonomik olarak zor zamanlardan geçildiğini söyleyen Başkan Çalık, “Bunun farkındayız. Hiçbir zorluk bizim yavaşlamamıza ve durmamız sebebiyet vermeyecek. Biz aynı azim ve kararlıkla, aynı birlikte hareket etme ruhuyla bu kente hizmet etmeye devam edeceğiz. Halkımızla omuz omuza yürüme tutkumuzdan bizi hiç kimse geri bırakamaz. Gerçekçi ve denk bütçeler yapmaya gayret ediyoruz. Uçuk, kaçık, ayağı yere basmayan bir bütçe yapmıyoruz. Kıt ve kısıtlı kaynaklarla bu kente hizmet üretmeye çalışıyoruz. Takdir edersiniz, etmezsiniz vatandaşın takdirine sunuyoruz,  vatandaş takdir ediyor. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz, emin olun. Beylikdüzü kentinin bütçesini bir kuruşuna bile halel getirmeden hizmet üretiyoruz.” dedi.