Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Başkan’a Yiğidolardan Divriği Pilavı

Gürpınar esnaflarından Cemal Yalçın Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkan yardımcısı Veysel Erçelik ve beraberindekilere meşhur Divriği Pilavı İkramında bulundu.

Beylikdüzü Gürpınar mahallesinde Şal Halı & Mobilya olarak hizmet veren ve bölgemizdeki bir çok sivil toplum kuruluşu çalışmaları içerisinde yer alan iş insanı Cemal Yalçın Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Başkan yardımcısı Veysel Erçelik, Belediye meclis üyesi eski Gürpınar mahallesi muhtarı Mustafa Pinazoğlu, İlyas Yılmaz, Beylikdüzü Muhtarlar Başkanı ve Yakuplu Mahallesi Muhtarı Yüksel Kol, Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Dernek Başkanı Cengiz Ataseven iş insanları Fatih Keleş, Hayrettin Peksoy ve Şal Halı çalışanları ile bir araya gelen başkan ve beraberindekilere meşhur ”Divriği Pilavı” ikramında bulunuldu.

Beylikdüzü Gürpınar mahallesi esnaflarından Şal Halı & Mobilya Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve beraberindekileri işletmesinde ağırladı.

Sivas mutfağının özel lezzetlerinden biri olan Divriği pilavı; pirinç, nohut ve kuzu eti ile hazırlanır. İç pilava benzeyen bu yemek, genellikle bayram, düğün gibi toplanma günlerinde ikram edilir. Protein değeri yüksektir. Genellikle sebze yemekleri ve salata ile birlikte servis edilir.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Şal Halı ve Mobilya çalışanları ile bir araya geldi.

Haber: Lonca Medya