Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

Av.Mehmet Yalım Gönülleri Fethetti!

Selam Olsun! İle yola çıkan Büyük İç Anadolu Platformu Genel Başkanı Av.Mehmet Yalım Gönülleri Fethetti!

Büyük İç Anadolu Platformu ile İç Anadolu bölgesinde ve İstanbul genelindeki tüm İç Anadolu insanının ve İç Anadolu bölgesindeki sivil toplum kuruluşların desteğini alan Av.Mehmet Yalım AK Parti İstanbul 3. Bölgeden Milletvekilli aday adayı oldu. İstanbul genelindeki çalışmalarını hızlandıran Yalım aday olur olmaz tüm AK Parti ilçe başkanlıklarına ziyaretler gerçekleştirerek İç Anadolu’nun selamını iletti. Renkli ve Enerji dolu kişiliği ile dikkat çeken Yalım’ın adaylığına kesin olarak bakılıyor.

Av.Mehmet Yalım Kimdir?

1970 Konya doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Konya’da tamamladım 30 yılın üzerinde İstanbul’da ikamet etmekteyim. 1993 İstanbul Hukuk Fakültesi mezunuyum. 30 yıldır avukatlık görevini Yalım&Yalım Hukuk Ofisi olarak yürütmekteyim. Ofisimizin merkezi Beylikdüzü’ndedir. Buradan dünyanın bir çok ülkesinde iş birlikteliği çalışmalarıyla uluslararası alanda gerçek ve tüzel kişilere hizmet vermekteyiz. 2008 yılından itibaren Turkana FOOD markası ile Amerika Birleşik Devletlerinde Türkiye’mizin gıda ürünlerini ve Türkiye’de üretilen bir çok markanın ABD distribütörü olarak geniş ürün yelpazesiyle Türkiye pazarında marka olmuş bir çok ürünün tedariğini aile şirketi olarak yapmaktayız. Ayrıca Turkana FOOD olarak Almanya, Macaristan, Bulgaristan, Tunus, Arabistan ve Çin’ den de gıda ithalatı yapmaktayız. Sultan Halal Market olarak ta ABD de kendi markamız olarak Süper Marketler zinciri hizmeti vermekteyiz.

İç Anadolu Bölgesinin ve İç Anadolu’nun köklü tarihinin gelecek nesillere, günümüze teknolojileri kullanılarak aktarılması adına Büyük İç Anadolu Platformu çatısı altında 2019 yılından itibaren çalışmalar yürütmekteyiz. Büyük İç Anadolu Platformunun da genel merkezi Beylikdüzü ilçesindedir. Birçok sivil toplum kuruluşu platformumuzun üyesidir. Büyük İç Anadolu Platformu kurucusu ve genel başkanlığını’ da yürütmekteyim. İç Anadolu bölgesi başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun istişare kurulunda yer almaktayım.

 • İstanbul 2 No’lu Baro Üyesi
 • Büyük İç Anadolu Platformu Kurucu ve Genel Başkanı
 • Konya Sanayici İş Adamları Derneği (KONSİAD) İstişare Kurulu Üyeliği
 • İstanbul Sanayici İş Adamları Derneği (İSİYAD) İstişare Kurulu Üyeliği
 • Büyük Mübadele Derneği İstişare Kurulu Üyesi
 • Roman Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi
 • Çankırı Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi
 • Aksaray Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi
 • Nevşehir Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi
 • Eskişehir Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi
 • Turgut Oğulları Yörük Türkmen Derneği İstişare Kurulu Üyesi
 • Aile şirketimiz olan Turkana FOOD olarakta bir çok mesleki kuruluş ve sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alan Av.Mehmet Yalım İç Anadolu bölgesinde yaşayan ve İstanbul genelindeki tüm İç Anadolulularında gönlünü kazınmış bir isim olarak dikkat çekiyor.