Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

33.Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi Yapılacak Mı?

Türkiye’nin en uzun soluklu organizasyonlarından olan Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi Gerçekleşecek mi?

Türkiye’nin en uzun soluklu organizasyonlarından olan Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi her yıl geleneksel olarak Dünya Tüketici Hakları Günü olan 15 Mart’ta düzenlenirken bu sene gerçekleştirilecek olan 33.Tüketici Kalite Zirvesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Tüketici memnuniyetinin ve kalitenin yaygınlaştırılması adına ekonomiye yön veren isimlerin, ulusal ve dünya çapında iş insanlarının tanışmasına, kaynaşmasına yeni ortaklıkların ve atılımların doğmasına vesile olan ”Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi” bu yıl ne zaman ve nasıl gerçekleşecek?

Uluslarası Tüketici Kalite Zirvesi Başkanı Fahri Ustaoğlu, dört aşamada gerçekleştirilecek olan normalleşme adımlarının ilki tamamlandı. Mayıs ayının başında başlayan ilk normalleşme adımları kapsamında kuaför, berber, güzellik salonları, AVM’ler açılmıştı. 27 Mayıs itibariyle normalleşme takviminde ikinci aşamaya geçildi. Normalleşme planları çerçevesinde alınan tedbirler ve sosyal mesafe başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyarak en yakın zamanda 33.Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi’nin gerçekleşeceğini söyledi. Bu yıl ki tüketici kalite zirvesinin ana teması korona salgını, tüketici sağlığı, uluslararası etkileri ele alınacak önemli konu başlıklarından olacak dedi. Ülkemizin koronavirüs salgını ile mücadele konusunda başarılı çalışmaları dünya kamuoyu tarafından takdir ile karşılanmaktadır. Türkiye, uluslararası toplantılara en yakın zamanda kapılarını açacaktır. Turizmde de güven veren ülke konumunu muhafaza ederek turizm gelirlerinin bir üst noktaya taşınabileceğini söyleyen Lobin Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu, Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi’nin Eylül ayında yapılması konusunda istişareler gerçekleştirdiğini ifade etti.