Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

2.Kırlangıç Gençlik Festivali Sona Erdi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kırlangıç Gençlik Festivali, “Bugüne Nefes Yarına Umut Gençlik Koşusu” ve çeşitli sahne gösterileriyle son buldu. Beş gün süren festivalde ilçe halkı spor aktiviteleri, söyleşiler ve konserlerle doyasıya eğlendi.

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kırlangıç Gençlik Festivali sona erdi. Beş gün süren ve her yaştan vatandaşı; spor aktiviteleri, yarışmalar, söyleşiler ve konserlerde bir araya getiren festival büyük ilgiyle takip edildi.  Festivalin kapanışı, “Bugüne Nefes Yarına Umut Gençlik Koşusu” ve gün boyunca süren çeşitli sahne gösterileriyle yapıldı. Sabah saatlerinde gerçekleşen gençlik koşusuna, 18-34 yaş arası 155 sporcu katıldı. 4 kilometre koşan sporculardan kadın ve erkekler kategorilerinde ilk üçe girenlere kupa ve hediye çeki verilirken tüm sporculara anı madalyası takdim edildi. Koşuda kadınlarda Reyhan Güneş, erkeklerde ise İleman Shyhnepesov birinciliği göğüsledi.

 

Gün boyunca eğlence doruktaydı

 

Festival boyunca sporseverleri buluşturan spor müsabakaları ve yarışmalar, son günde de oldukça büyük ilgi topladı. İlçe halkı, badminton, paintball, ayak dartı, balon futbolu, voleybol, basketbol, okçuluk ve simülatör araba yarışı gibi pek çok farklı aktiviteyle doyasıya eğlendi. Festivalin kapanış gününde 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde gerçekleşen DJ performans ve sahne gösterileriyle de eğlence doruklara taşındı.