Beylikdüzü
Beylikdüzü Şehir Portalı

Adakent Koleji

0.0
  1. Anasayfa
  2. » Adakent Koleji
İletişim Bilgileri
Yetkili Kişi: Adakent Koleji
Telefon: 0212 541 7100
Cep Telefonu: 0533 913 5555
Website:
Adres:
Barış Mah. Çiftlik Cad. Atakent Villaları No.46, Beylikdüzü, Istanbul, Türkiye
Açıklama:

ADAKENT KOLEJİ

Kar Çocukları anaokulunda geliştirdiğimiz ve uyguladığımız eğitim modeli üç ana noktada diğer okul öncesi eğitim kurumlarından farklılık gösterir.

Bunlardan ilki “Kar Çocukları” anaokulunda uygulanan eğitim programıdır. Programın be kemiğini etkin öğrenme kavramı oluşturmaktadır. Etkin öğrenme yaşantısal, deneyerek ve yaparak öğrenmedir. Çocukların aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda faaliyet göstermeleri etkin öğrenmenin ön koşuludur. Bu öğretmenlerin görevi ise etkin öğrenmeyi geliştirecek bir ortam sağlamak ve çocuklara eylemleri hakkında düşünceleri için yardımcı olmaktır. Yetişkenler detaylarıyla planladıkları, tutarlı günlük program kurup, uygulamaya geçirirler. Okulumuzda uygulanan tüm etkinliklerde yaşayarak deneyimleme esas alınmaktadır. Kar Çocuklarını  farklı kılan ikinci belirgin nokta ise çocuklarımızın bireysel eğitim planı uygulanmasıdır. Bu noktada çocukların kendi yaşlarına uygun gelerek hazırlanan akademik, gelişimi baza alarak olması gerekene bireysel eğitim desteği ile bir adım yukarıya çıkarmaktadır. Bireysel eğitimin önemini tüm dünyaca bilindiği üzere bizde de ilk hedef kendi gelişimini tamamlaması ikinci hedef ise tam hazır bir şekilde ilkokul’a hazır hale gelmesidir.

Bireysel Eğitim’i Kim mi vericek?

Tabi ki bu alanda donanımlı bir şekilde yetiştirmiş ve halada yetiştirmeye devam ettiği için Bireysel Eğitim (BEP) programını uygulama yetkisine sahiptir.

Çocuklarımızın yıl yıl dönem dönem gelişimi takip edilmeyip Aylık olarak çalışma takvimi oluşturup ve her ayın sonunda çocuğun öğretimi anne / baba ve Elis Gülay BEP eğitim programı çalışmaları hakkında toplantı yapılarak gelişimi aylık olarak veli’ye aktarılıp öğretmenleri bireysel gelişimini haftalık olarak raporlandıracaktır. Hiçbir anaokulunda olmadığını üstelik dışarıda bunun bir ücrete tabi tutulduğunu sizde bizler gibi biliyorsunuz.

Kar Çocuklarının ayrıcaklı konumunu korumasında üçüncü etken her çocuğa kendi kişisel özellikleri ve farklılıkları göz önünde bulundurarak yaklaşılmadır. Bu yaklaşım sayesinde, okulumuzda çocuğun tüm gelişim alanlarındaki ilerlemesi objektif ölçeklerle takip edilmekte ve düzenli aralıklarla bu bilgileri çocuğun performansını en yüksek noktada tutmak için veli ile paylaşılmaktadır. Bu eğitim anlayışı doğrultusunda Kar Çocukları ideal anaokulundaki hedeflerimiz çocukların farklı öğrenme biçimlerini, ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye imkan sağlarken aynı zamanda çocukların çok yönlü yapılanmalarına fırsat tanır. Okulumuzda çocukların eğitim sürecine etkin bir biçimde katılarak sorgulamayı, sebep sonuç ilişkilerini anlamayı ve araştırmayı olmayı öğrenmeleri ulaşılmak istenen hedefler arasındadır.

Kar Çocukları anaokulları bakış açısını şöyle özetleyebilirsiniz. Yaşam boyunca beceri ve yeteneklerin en iyi ve en etkili şekilde geliştirildiği dönemler vardır. Okul süreci dönemi bu potansiyelin gelişimsel açıdan uygun öğrenme olanakları dahilinde verilebildiği en verimli süreçtir.

Bu bilinç doğrultusunda biz Kar Çocukları Anaokulları ve eğitimcileri olarak aldığımız sorumluluğun farkındalığı ile okulumuzu sürekli geliştirerek mutlu ve başarılı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.

İlan sahibine ileti gönder

Arama Konumu 0 mil

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku