Beylikdüzü
Beylikdüzü Kent Rehberi

3. Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali sona erdi.

More

To Be Confirmed

100 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde ‘Sıfır Atık Projesi’ uygulandı.

İlklerin Festivali!

100 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde ‘Sıfır AtıkProjesi’ uygulandı.

Samsun /Bafra’da Kızılırmak’ın yanı başında doğanın ve tarihin bir arada olduğu noktada, birçok ekstrem spor ve sportif faaliyetleri ile dünyanın nadir alanları arasında gösterilen Kapıkayafest Festivalisona erdi.

100 bin kişinin katılımı ve Türkiye’nin ilk “SıfırAtık Projesi” uygulaması ile 5 gün boyunca renkli görüntülerin yaşandığı Kapıkayafest’te, ziyaretçiler hava sporları, su sporları, dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, kamping vb. doğa sporlarını ve faaliyetlerini aynı noktada yaşayarak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Bafra Belediyesi sahipliğinde ve Astajans organizatörlüğünde gerçekleştirilen Kapıkayafest’e Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden sporcu ve ziyaretçiler katılım sağladı. Festivalde yamaç paraşütünün yanında diğer spor faaliyetleri de çok ilgi gördü. Su sporları, dağcılık, yürüyüş, turizm turları, fotoğraf -bisiklet safari, yöresel ve kültürel pazarlar da Kapıkayafest etkinlik alanında ilgi gören faaliyetler arasındaydı.

İlklerin Festivali!

Türkiye’nin ilk “Sıfır AtıkProjesi” temalı Festivali!

Türkiye’nin ilk “Sıfır Atık Projesi” teması ile 5 gün boyunca festival alanında, Sıfır Atık stantları, Sıfır AtıkKabul Merkezleri, kamp ve çadır alanları, Uçuş alanları, Yemekhane alanı, ring alanı, tüm etkinlik alanları ve yol güzergahları olmak üzere dış mekan atık toplama kutuları yerleştirildi.

Vatandaşlara çevre ve doğayı korumalarına dikkat çekmek, sıfır atık projesi hakkında halkı bilinçlendirmek, festivalin sıfır atık projesine tam uyumlu olarak çalışmasını sürdürebilmesi için bir ÇevreMühendisi, 14 Atık ayrıştırma ve toplama personeli, 10 evsel atık toplama personeli festivalde hazır bulundu.

Kurulan stantlarda halkı bilinçlendirmek için BafraBelediyesince hazırlanan Sıfır Atık konulu el broşürleri, hikâye kitapları, dergiler, tohumlu kalem, boyama kitapları da dağıtıldı.

SAMSUNVALİSİ OSMAN KAYMAK’TAN TAM DESTEK!

Sıfır Atık ile ilgili oluşturulan standın ziyaretçileri arasında Samsun Valisi Osman Kaymak’ta yer aldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Kapıkayafest’te ‘SıfırAtık Kabul Merkezi’ni ziyaret edip doğanın korunması adına misafirleri duyarlılığa davet etti.

9380KG ATIK GERİ DÖNÜŞÜME.

Çalışmalarda festival süresince; 9380 kg. geri dönüştürülebilen Ambalaj Atığı, 28000 kg. ise evsel atık toplandı.

Orta Karadeniz’de ilk!

Aynı zamanda Zipline ve Dev salıncak orta karadeniz bölgesinde ilk defa Kapıkayafest Festivali’nde extrem spor severlerle buluştu.

Renkli görüntülerle başlayan festivalde gerçekleşen yamaç paraşütü, doğa ve su sporlarının yanı sıra Zipline etkinliği her yaştan katılımcıya adrenalin dolu zamanlar yaşattı.

DÜNYANIN EN ÖZEL EKSTREM SPOR ALANLARI ARASINDA!

Kapkayafest; hava sporları, su sporları, dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, atv, kamping vb gibi doğa sporlarını ve faaliyetlerini aynı noktada barındırıyor.
Kapıkayafest; yamaç paraşütü için dünyanın en elverişli noktaları arasında yerini alma yolunda ilerliyor. Bir yamaç paraşütçüsünün bir noktadan kalkıp aynı noktaya inebildiği ve Kızılırmak’ın eşsiz doğal güzelliklerini ve manzarasını görebildiği dünyanın en özel konumlarından birisi.