8 Temmuz 2018 Pazar 18:01:13
435 kez okundu.

Çatalca'da yer alan bazı işletmelerde hayvanlar üzerinden para kazanılıyor ancak ''evcil hayvan'' ile bu yeşil alanlara girmek yasak. 

Çatalca'da Antikköy gibi hayvanların sergilendiği, hayvanların varlığı üzerinden para kazanıldığı bu mekanlara ''evcil hayvan'' ile giriş yapmak isteyen ziyaretçiler yasak engeliyle karşılaşıyor.

Antikköy gibi işletmeleri ziyaret ettiğinizde hayvanların bir sirk yeriymiş bir hayvanat bahçesiymiş gibi sergilendiği, bir kazanç kapısı olarak görüldüğünü fark edeceksiniz.

Soruyorum? Hayvanlara işkence haberleri gündeme geldiğinde ''hayvansever'' kesilen insanlar hayvanların bir kazanç kapısı olarak görüldüğü yerlere gidip eğlenerek vicdanını rahatlatıyor mu?

Soruyorum? Yeşil alana sahip içerisinde ''hayvan'' bulunan işletmelere ''evcil hayvan'' ile neden girilemez?

Soruyorum? Hayvanat bahçelerine özenen işletmeler bu hayvanları bir kazanç kapısı olarak görmek dışında hayvanların ''psikolojik'' sorunlarıyla ilgileniyor mu?

Soruyum? ''Hayvansever'' olduğunu iddia eden insanlar bu gibi yerlerde yiyip içip eğlenirken yaz sıcağında bu hayvanların neler çektiğinin farkında mı?

Soruyorum? Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilmez mi?

Adı ''Antikköy'' ama ''kazanç'' uğruna içerisindeki hayvanlar sefaletin pençesinde kıvranıyorlar. Merak ediyorum, resmi kurumlar veya bu kurumlarda çalışanlar bu tür yerleri teftiş edenler eşleri, dostları ve aileleriyle eğlenirken bu gibi işletmeleri hiç denetliyorlar mı? Çatalca Belediyesi ise sadece ruhsat vermekle mi yetiniyor? 

İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi. (Aziz Nesin)