Necdet Kunter

Necdet Kunter

Haber Lonca Gazetesi sayfalarında yer alacak olan köşe yazım
8 Ocak 2017 Pazar 14:49:34
2187 kez okundu.

AŞMAMIZ GEREK!    

Yeni yıla girerken sosyal medyada ve tüm yazılı iletişim mecralarında temennilerin çoğunluğu ‘’2016 yılındaki olumsuzluklar yaşanmasın’’ mesajlarından oluşuyordu. Geride kalan yıl ülkemiz sıkıntılı olaylara maruz kalmıştı. Gerçi önceki seneler de pek iyi geçmemişti. Ve 2017 yılına henüz girildiği saatlerde 01.15 te, Ortaköy Reina adlı gece kulübüne, daha birkaç saat önce yeni yıl kutlaması yapan insanları üzerine,  bir terörist tarafından hedef gözetmeksizin haince rastgele ateş açılıp, 39 can kaybı 69 yaralı ile bu yıl da terör belasının devam edeceği mesajı verilmeye çalışılmaktadır.

Dünyanın en güzel coğrafyasında bulunan, 3 tarafı denizlerle çevrili cennet vatanımız, orta doğudaki islam coğrafyalarında adeta hortlayan iç savaşlar nedeniyle,  oralardan yükselen barut kokularını solumaya başladı. Uzun yıllardan bu yana terör denilen musibete maruz kalan ülkemiz, hani bir deyim vardır ya ‘Yedi Düvele karşı ’ diye, işte bu deyime isabet eden Yedi Düvele Karşı savaşın içerisine çekilmeye çalışılmaktadır.

Uzunca zamandan bu yana ülkemize Avrupalı turistlerin gelmeyişini, terör olaylarına bağlar dururduk. Lonca Medya Haber olarak bu konuyu derinlemesine mercek altına aldığımızda daha çarpıcı durum tespit ettik. Avrupa ülkesi yetkilileri vatandaşlarına ‘Şayet Türkiye’ye giderseniz can güvenliğiniz tehlikeye girer, biz de sahip çıkamayız, sakın gitmeyin’’ diye talimatlar vermişlerdir.

Terör örgütlerine verdikleri destek ile iç savaş çıkarma planı içerisinde oldukları bir gerçektir.

Dünyamızın geçmiş savaş tarihlerine bakıldığında din savaşları ile geçmiş bir tablo görülmektedir. Hristiyan Avrupa ülkelerinin oluşumundan ortaya çıkan Haçlı ordusu buydu işte. Bu zihniyet tarihler boyunca hep olmuştur. Eskiden Haçlı seferleri yapılırdı. Şimdi ise kalleşçe planlarla, ülkeleri içten içe karıştırarak işlevsiz hale getirmek, terör örgütlerine politik, eğitim, lojistik destekler ile taktiksel savaş yapmaktadırlar. Kısaca terörün içerinde esas bunlar vardır. Savaşı bu şekilde sinsice yapmaktadırlar.

Bu duruma alet olan hainler vatanına ihanet ederek, kirli oyunların maşası olmaktadırlar. Bu ülkenin devlet büyükleri, İdareciler, Sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ile birlikte anne ve babalar, Vatanımızın menfaati için tek vücut olduğumuzu mutlak surette göstermeliler.  Siyasilerimiz kötü söylevlerden çıkmalı, kavgadan kaçınmalıdırlar. Memleket dernek ve platform yönetim kurulları hemşerilerine, doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi ile tek millet olduğumuzu, vatanımızın bir bütün olduğunu, aksi taktirde zarar görüleceğini anlatmaları gerekmektedirler. Oynanan oyun bir tane değil, bir çoktur. Biz bu oyunları bozarız, duyarlı olduğumuz sürece tabi ki.

Ancak bu şekilde terör belasını aşarız diye düşünmekteyim.

Aşmamız gerek.

 

Necdet KUNTER