16 Aralık 2016 Cuma 12:54:14
1149 kez okundu.

Yapılaşmanın süratle arttığı ilçe'de, nüfus yoğunluğu beraberinde trafik keşmekeşini ortaya çıkarmaktadır. Keşmekeş derken kastim trafiğin içinden çıkılamaz hal almasıdır. E-5 ten ilçeye giriş çıkış kavşaklarının yetersizliği ciddi problem oluşturmaktadır. Hadi girdik diyelim Bizimkent kavşağındaki kilitlenme tüm sürücülerimizi çileden çıkarmaktadır. Bu durum Beykent girişi de dahil hemen hemen her noktada yaşanmaktadır.

 

Bazı sitelerimizin otoparkları vardır, bazılarında ise hak getire. Araç park sorunu da günden güne artmakta, kaldırımlara park edilir hale gelinmiştir. Oysa ki konutlara inşaat izinleri verilirken otopark harcı adı altında Büyükşehir Belediyesine teminat bedeli yatırıldığı malumumuzdur. Ne yazık ki göstermelik sisteme dayalı bu uygulama gereği yerine getirilmemekte, çoğu konutlara otopark yapılmamaktadır. Bu husus oldukça düşündürücüdür.. Belediye başkanlıkları da buna kayıtsız kalmaktadırlar. İşte bu noktada aklımıza ''acaba böyle işlerine daha mı iyi geliyor '' diye soru takılıyor. Lonca haber olarak bu önemli konuyu enikonu derinlemesine araştırıp sizlerle paylaşacağız.

 

Ülkemizin 3 tarafı denizlerle, Beylikdüzünün de her tarafı kısaca AVM dediğimiz alışveriş merkezleri ile çevrilmiş durumdadır. Yani diğer bir deyimle hem derya deniz hem de AVM deyiz.

Çarşı kültürüne rastlamak mümkün değildir. Oysa ki sıra sıra bitişik nizam metrelerce uzunlukta oluşan dükkanlar bizlerin olmazsa olmaz kültürümüzdür.

 

Beylikdüzü genç bir ilçedir bunu kabul ediyoruz, ancak gün geçtikçe problemleri de artan yerleşim bölgesidir. Siyasi çekişmelerin anlaşılmaz doğrultusunda yaşam konusunda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalan, geçimsiz bir yaşlılığa doğru giden ilçe olarak göze batmaktadır.

 

Diğer yazılarımda da Beylikdüzü üzerine izlenimlerimi aktaracağım. Siz değerli okurlarımızdan İlçemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Mail yolu ile bize ulaşın hep birlikte en güzeli yakalayalım. Sevgi ve Saygı ile kalın..

 

NURHAYAT VAROL