Metin Haymana

Metin Haymana

Haymana Group AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Metin Haymana Türkiye üzerinde ekonomik darbe yapılıyor
1 Aralık 2016 Perşembe 20:44:18
1527 kez okundu.

DÖVİZİNİ BOZ, GAYRİMENKULE YATIR

 ''Türkiye üzerinde ekonomik darbe yapılıyor'' söylemlerinin her alanda doğru olduğunu, çok ciddi bir oyun kurgulandığını belirtmek istiyorum. Özellikle yabancı yatırımcıların son birkaç aylık tavrının bu tezi doğruladığını ifade ederek bu konuda düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Döviz kurundaki artışı frenlemek için önerilerim şimdi gayrimenkule yatırımın tam zamanı.

Dövizini bozdurup gayrimenkule yatıranlar sular durulunca %100'ün üzerinde kar elde edecekler'' bu konuya dikkat çekmek istiyorum...

TÜRKİYE NE IRAK, NE DE SURİYE!

''Türkiye ne bir Irak, ne de bir Suriye. Biz büyük bir ekonomiyiz. Tarihi ve kültürel bir kimliğimiz var. Çok değerli topraklara sahibiz. Bu zamana kadar kurgulanan oyunlar nasıl bozulduysa şimdi birlik olup belkide en büyük darbe girişimi olan ekonomiyi kurtaracak hamlelerde bulunmamız gerekiyor. Bunun en iyi yoluda sahip olduğumuz dövizleri bozdurarak dolardaki ibreyi aşağı doğru çekmek olacaktır. Bunun neticesinde ise arz/talep dengesi dolar aleyhine gelişerek çok güzel bir ders vermiş olacağız.''

ŞİMDİ GAYRİMENKULE YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI 

Belki kısa vadede döviz bozdurarak zarar edebiliriz!

Ancak!

Dövizlerin gayrimenkul sektörüne yatırılması durumunda hem ekonomiyi canlandıracağı gibi hem de orta ve uzun vadede gelir sağlanabileceğiz.

Türkiye bir ülke böyle dalgalanmalarla batar diyenler hayal kuruyorlar kısa sürede her şey düzelir ve ülkemiz refah düzeyine ulaşır. Bugünlerde dövizden kar elde edeceğini düşünenler yarın sular durulunca gayrimenkulden elde edecekleri %100 düzeyindeki karların farkında bile değiller.

Gayrimenkula yatırım yapmanın tam zamanının geldiğini 49. yıllık bir firmanın yöneticisi olarak belirtmek istiyorum.

 

Metin Haymana

  • Haymana Group A.Ş
  • MhMotors