Değişimin Rüzgarı Afyon'da Esti
A+ A-
26 Temmuz 2019 Cuma 19:40:22
1160 kez okundu.
İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl İMRANLI'yı CHP'lı Belediye Başkanları toplantısında anlattı.

CHP'nin, yerel yönetim stratejisini belirlemek üzere Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yapacağı çalıştay için Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen belediye başkanları bir araya geldi.

CHP'nin, yerel yönetim stratejisini belirlemek üzere Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yapacağı çalıştay için Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen belediye başkanlarının otele girişleri başladı.
Türkiye genelinde 11'i büyükşehir, 10'u da il olmak üzere 252 belediye kazanan CHP'nin, Sandıklı'da düzenlediği kamp için belediye başkanları May Otel'e giriş yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ve diğer belediye başkanlarının bir araya geldiği çalıştayda Sivas İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl büyük dikkat çekti.

Sivas İmranlı ilçesi kuruluşundan 72 yıl sonra ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi kazanmıştı. Sivaslı Girişimci ve İş Adamları Derneği kurucu başkanı işadamı Murat Açıl İmranlı Belediye Başkanı oldu. Yıllardır sivil toplum kuruluşları içerisinde başkanlık görevi yürütün Açıl, bir dönem İmranlı Sanayici ve İş Adamları dernek başkanlığınıda yürütmüş, geçtiğimiz yıl ise Sivas merkezde Yabancı dil eğitim kurumu açarak Sivas'a yatırım adına öncülük yapmıştı. İmranlı Belediye Başkanlığı dönemi başladığı günden beri sosyal sorumluluk projeleriyle ve ''Beyaz Tişörtünü Giy, Fırçanı Boyanı Kap Gel'' projesiyle kamuoyunun dikkatini çeken Murat Açıl, ''72 yıl sonra İmranlı'da Cumhuriyet Halk Partisi'ne kazandıran'' bir Belediye Başkanı olarak çalıştayda dikkat çekti.

Lonca Medya