Kolaylaştırıcı ve Yol Gösterici Olacağız
A+ A-
21 Temmuz 2019 Pazar 00:14:43
1524 kez okundu.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Genç İş Adamları Derneği (BEYGİAD) aylık iş geliştirme toplantısına katıldı. İş insanlarının Beylikdüzü ile ilgili sorularına içtenlikle cevap verdi.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET MURAT ÇALIK

BEYGİAD YÖNETİMİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Beylikdüzü ilçesindeki eğitim sorunlarından, engelli yaşam merkezlerine kadar bir çok konunun üzerinde açıklama yapan Çalık, ekonomik açıdan model oluşturulması gerektiğine değindi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Belediye Meclis üyeleri Nuri Arslan, İlyas Yılmaz, Ali Mesut Çelik, Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Dernek Başkanı Cengiz Ataseven, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Özel Kalemi Yavuz Saltık ile birlikte Beylikdüzü Genç İş Adamları Derneği içerisinde yer alan iş insanları ile bir araya geldi.

Beygiad Başkanı Hayrettin Peksoy ve iş insanları ile bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap verdi. Özellikle israf konularına ve Beylikdüzü ilçesindeki yaşanan sıkıntılara değinilirken, ekonominin zor bir dar boğazdan geçtiğini ifade eden Çalık, şehir plancısı olduğunu ve meslek insanı olduğunu belirterek, Beylikdüzü ilçesinin iki dönemlik iş çıkarttığını ve Beylikdüzü ilçesinin güzelleştiğini, bir üzüm asmasının bile o kentin kaderini değiştirebileceğini ifade etti. 

Ateşten gömlek giydiğininde farkında olduğunun altını çizen Çalık, Kamu orucu tutuyoruz ve tuttuğumuz orucun farkındayız. Kamunun parasını israf etmenin kul hakkına girdiğini, bu durumda ise kimle helalleşileceğinin belli olmadığını ve bunun telafisinin ise mümkün olmadığına değinerek, bu milletin kaynağını yine millete döndürülmesi gerekliliğine değindi.

Kendisine yöneltilen enerji verimliliği ve tasarruf konularına anektodlar ile cevap veren Çalık, kendisine yöneltilen soruları ise not aldı. Beylikdüzü ilçesindeki imara kapalı alanlar ile ilgili düzenlemelere gideceklerini ve yeni planlar oluşturacaklarına değindi. Beylikdüzü ilçesinin denize yüzünü dönmesinin artık zamanının geldiğinin altını çizdi.

Beylikdüzü ilçesinin en  kıymetli yerinin deniz olduğu vurgusunu yapan Çalık,  gençlerin ise yaratıcılıklarına değindi. Sanat, Spor, Kültür ve iyi yaşam için mücadele vereceklerini belirtti.

Beylikdüzü mahalleleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Çalık, özellikle Yakuplu mahallesinde artık insanların nefes alabileceği parseller kalmamış dedi. Her metre kare alanın burada ranta çevirme, yapılaşma ve ticari alanlara açma düşüncesiyle Yakuplu mahallesinin sorunlarına değindi.

Yaşam Vadisinin ikinci etabınında Beylikdüzü Belediyesi tarafından tamamlandığını projenin etrafında yer alan boş alanların ise şahıslara ait alanlar olduğuna değindi.  Boş alanlar ile ilgili arsa sahipleri ile ilgili görüşmelerin devam ettiği, atıl durumda kalmasına müsade etmeyecekleri, bu konuda Belediye olarak çalıştıklarını belirtti. 

Türkiye'de Model Olma Adına Çalışmalar Yürüteceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık ise yapmış olduğu konuşmasında Beylikdüzü ilçesinde beş yıl Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptığını ve kendisininde Beylikdüzü ilçesinde oturduğunu İBB'de üç müdürlüğün Kadın ve Aile Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün kendisine bağlı olduğunu belirtti. Özellikle yardıma muhtaç aileler, tersine göç, sağlık sorunları, beyaz masa, alo153 gibi alanlarda hizmet veren müdürlükler ile birlikte İstanbullulara hizmet edeceklerini belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile birlikte yol yürümekten onur duyduğunuda ifade etti. Yardım dağıtmaktan ziyade balık vermeyi değil, balık tutmayı, çağdaş, modern, bizim insanlarımıza yakışır sosyal destek tesis edeceklerini ve Türkiye'de model olma adına çalışmalar yürüteceklerini ifade etti. Beylikdüzü iş insanlarınada teşekkürlerini ifade ederek, kapım her zaman açıktır dedi.

Beylikdüzü Genç İş Adamları (BEYGİAD) Dernek Başkanı Hayrettin Peksoy ise güzel, verimli bir hafta sonu geçirdik, bundan sonra projelerimiz ile birlikte olacağız dedi ve dernek olarak çalışmalardan ve derneğin yapısından bahsetti.

LONCA MEDYA

www.beylikduzu.com.tr

www.beylikduzu.tv

Beylikdüzü Mobil