Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur Bayram Mesajı
A+ A-
3 Haziran 2019 Pazartesi 12:45:34
1979 kez okundu.
Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yay��nladı.

KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Milletimizin en önemli değerlerinden biri olan birlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını yoğun bir şekilde yaşadığımız rahmet, bereket ve merhamet ayı olan bir Ramazan ayını da geride bırakarak, hep birlikte huzur ve güven içinde Ramazan Bayramını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Toplum olarak değer verdiğimiz ve bizi biz yapan gelenek ve göreneklerimizin yaşandığı bayramlarımız, yaşam mücadelesinin getirdiği tüm zorluklara rağmen insan olmanın güzelliklerinin yaşandığı, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönülleri birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, yaşama sevincinin her yıl yeniden hissedildiği nadide günlerdir.Kültürümüzün ve geleneklerimizin bir parçası olan bayramları gelecek kuşaklara aktarmak, bu günleri anlam ve önemine uygun olarak yaşadığımız, yaşattığımız sürece, mümkün olacaktır.

Özellikle bayram günlerinde vatan savunması görevi ifa ederken Gazi olan ya da şehit olan kahramanlarımızı rahmet ve şükran duyguları ile anarak,hatırlayarak gazilerimizi ve şehitlerimizin emaneti şehit ailelerimizi yalnız bırakmamalıyız.

Dostluk, sevgi, saygı ve dayanışma gibi güzel duyguların daha yoğun yaşandığı bu günlerinde, büyüklerimiz ve akrabalarımızın yanı sıra kimsesiz, fakir ve muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve korunmaya muhtaç çocuklarımızı, bizzat ziyaret ederek, onlara yalnızlıklarını unutturmak, bayram sevincini onlarla paylaşmak ve onlara da bayramı yaşatmak hepimiz için bir insanlık görevidir.

Hayatımıza sevgi, saygı, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü ve adalet egemen olduğu sürece, yaşanan her gün daha değerli ve anlamlı olacaktır. Yeter ki kendimize özgü değerlere sahip çıkalım, birbirimize ve ülkemize olan sorumluluklarımızı hatırlayarak bayramlarımızı da anlamına uygun bir biçimde yaşayalım.

Bu duygular içerisinde saygıdeğer halkımızın Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyor sağlık, mutluluk, huzur içinde nice bayramlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı