Beylikdüzü İstanbul'u Temsil Edecek
A+ A-
9 Aralık 2018 Pazar 22:43:17
4201 kez okundu.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak ismi öne çıkan adaylar arasında dikkat çekiyor. Beylikdüzü dışında İstanbul'un bir çok ilçesinde ve Türkiye'nin bir çok ilinde faaliyetlerdede bulunan İMAMOĞLU başarısını İBB ile devam ettirebilecek mi?

BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL'U TEMSİL EDECEK

İstanbul'un ilçeleri arsında yeni bir ilçe olmasına rağmen hızla gelişen ve kendinden söz ettiren BEYLİKDÜZÜ ilçesi şimdide İSTANBUL'u temsil edecek. CHP İlçe başkanlığı görevini 5 yıl yürüten ve sonrasında Beylikdüzü Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu 5 yıllık Belediye Başkanlığı dönemi sonrasında CHP tarafından İstanbul Belediye Başkan Adayı olarak AK Parti adayı ile karşı karşıya gelecek, İnsan ilişkileri ve vizyon'u güçlü bir aday olan İmamoğlu bir çok kesimin gönlünü almayı başaran bir belediye başkanı olarak dikkat çekiyor.

7 BÖLGEYE İZ BIRAKAN BELEDİYE BAŞKANI: EKREM İMAMOĞLU

Ekrem İmamoğlu Diyarbakır, Sivas, Ordu gibi birçok yeri ziyaret eden, farklı şehirlerdeki belediyelerle ortak işler yürütüp, kamu yararına ortak hizmet için hareket eden, farklı illerdeki insanlarla bütünleşerek 7 bölgede ismini duyuran Ekrem İmamoğlu Türkiye'nin dikkatini çekmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi konuşulan Ekrem İmamoğlu 7 bölgede 7'den 70'e tüm insanlarla kucaklaşan, sosyal belediyecilik vizyonuna sahip bir belediye başkanıdır. 

TÜRKİYE'NİN TANIDIĞI BAŞKAN EKREM İMAMOĞLU

Türkiye Ekrem İmamoğlu'nu, Ekrem İmamoğlu Türkiye'yi tanıyor...

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sivas'ı ziyaret etti. Yerel ilişkileri geliştirmek ve Sivas kültürünü daha iyi tanımak amacıyla belediye heyeti ile Sivas'a hareket eden Başkan İmamoğlu, Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın başta olmak üzere birçok önemli kuruma ziyarette bulundu, Beylikdüzü ve projeler hakkında bilgi verdi. Sivas Kongre Müzesi'ni hayranlıkla gezen Ekrem İmamoğlu Atatürk'ün Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı şehir olan Sivas'ta geçirdiği 108 günü merak etmiş ve bununla ilgili önemli adımlar atmış ve Beylikdüzü Belediyesi adına bir kitap girişiminde bulunmuştur. Sivas halkıyla ve Sivas tarihiyle yakından ilgilenme fırsatı bulan Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas’ta geçirdiği 108 günü anlatan ve belgesel niteliği taşıyan, Demir Grup desteğiyle hazırlanan, ‘Sivas-Milli Mücadele’nin 108 Günü’ adlı eserin lansmanını gerçekleştirmiştir.

TRABZON LİSESİ VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEZUNU

Türkiye'nin en gözde ve en köklü liselerinden biri olan 131 yıllık Trabzon Lisesi'nden mezun olan Ekrem İmamoğlu, memleketi Trabzon ile yakın temaslar kurarak sık sık ziyaret etmektedir.

Trabzon Lisesi'nin 130.yıldönümü nedeniyle katıldığı programda basına konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi’nin bahçesindeki Manolya ağacının altında yer alan Atatürk büssünü kaldırıp yerine 4,5 metrelik Atatürk heykeli koyduğunu ifade etmiştir.. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hem anıtı hem de hazırlattığı Trabzon belgeseli ile katkıda bulunmuştur.

Ekrem İmamoğlu lisans eğitimini Türkiye'nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi'nde İşletme okuyarak tamamlamıştır. 

İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi alan Ekrem İmamoğlu, 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başlamıştır. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynamıştır.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yapmıştır. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilmiştir. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşamaktadır.

DEMOKRAT BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Türkiye'deki ilk defa bütün partilerin bir arada olduğu, yan yana çalıştığı bir alan yapıldı.Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki siyasi partilerin aday tanıtımlarını yapmaları için Yaşam Vadisi'nde bir “Demokrasi Sokağı” oluşturdu. 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, diğer partilerin de içinde bulunduğu ortak bir alan tahsis etti. Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde hazırlanan alan vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor. Partilerin cumhurbaşkanı adaylarını tanımak isteyen vatandaşlar, demokrasi sokağında bilgi alıyor.

Demokrasi Sokağı'nda Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halkların Demokratik Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi çalışma yürütüyor. Siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, Demokrasi Sokağı’nın ülkenin demokrasi kültürüne çok faydası olduğunu belirterek, birlik ve kardeşlik mesajları verdiler.

CHP'li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AK Parti'li Ordu Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz Korgan ilçesinde çocuk parkının açılışını birlikte yaparak Türkiye'ye ''demokrat belediyecilik'' örneği olmuştur. AK Parti'li ve CHP'li belediyelerle halkın yararına hizmetler için ortak çalışma yürüten İmamoğlu, her sene Beylikdüzü'nde düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları Çardak Altı Sohbetleri'nde Beylikdüzü'nde bulunan farklı partilerin İlçe Başkanları ile bir araya gelip Beylikdüzü'nün sorunları ile ilgili söyleşi düzenlemektedir.

SOSYAL MEDYAYI VE TEKNOLOJİYİ İYİ KULLANAN BELEDİYE BAŞKANI 

Sosyal Medya ağlarını iyi kullanan ve teknolojiyi yakından takip eden bir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu gençlerin sevgisini kazanmayı başarmıştır. ''Vizyon 2030'' projesi kapsamında Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi çalışma yürütmektedir. Bu çalışma kapsamında elektrikli otomobillerin kullanımı gibi birçok geleceğin teknolojisini Beylikdüzü ile tanıştırma konusunda büyük emek harcayan Ekrem İmamoğlu sosyal medya ağlarını iyi kullanarak ''Ulaşılabilir Belediyecilik'' konusunda Türkiye'ye örnek olmuştur.

İMAMOĞLU, AK PARTİ ADAYINI ZORLAR MI?

Çağdaş ve birleştirici bir vizyona sahip olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB Başkan Adayı olması durumunda AK Parti'nin İBB Başkan Adayı'nı zorlar mı? 

İmamoğlu'nun ''İBB Belediye Başkan Adaylığı'' ihtimali kulisleri hareketlendirdi. 

CHP'nin İBB Belediye Başkan Adayı'nın Ekrem İmamoğlu olması durumunda 30 Mart Yerel Seçimlerinde ''büyük rekabet'' göreceğimizi söylesek yanlış olmaz...

LONCA MEDYA

www.beylikduzu.tv

www.beylikduzu.com.tr

BEYLİKDÜZÜ Mobil Uygulama