13. Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması
A+ A-
22 Kasım 2018 Perşembe 01:04:27
2000 kez okundu.
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması'nda finale kalan genç tasarımcıların çalışmaları podyuma taşındı.

13.ULUSLARARASI KUMAŞ TASARIM YARAŞIMASI GERÇEKLEŞTİ

Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, iş dünyasının ve moda dünyasının yakından tanıdığı isimler Raffles Otel'de İTHİB'in düzenlediği programa katılım sağladı.

Tekstil sektörünün tüketen değil üreten bir sektör olduğunun altını çizen İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, Türkiye'nin ilk kumaş tasarım yarışması final gecesinde olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından finale kalan 10 genç tasarımcının kumaşları, Hakan Akkaya'nın tasarımı ve Bahar Feyzan'ın sunumuyla sahnelendi.

Ampute modeller Muhammed Eymen Şahin ve Hatice Tunç da modada engel olmadığına dikkati çekmek amacıyla tasarlanan özel kostümlerle jüri karşısına çıktı.

"Türkiye ihracatla, ihracat tasarımla yükseliyor" sloganıyla tasarımcıları keşfetmek için yola çıkan ve 13'üncüsü düzenlenen yarışmanın jürisinde ise Aslı Filinta, Berrin Zorlu, Beyza Uyanoğlu, Canan Hancıoğlu, Fatih Bilici, Fırat Neziroğlu, Gülben Ergen, Gözde Sarar, Ivana Sert, Nihat Odabaşı, Ruken Mızraklı, Siren Ertan, Sitare Kalyoncuoğlu, Süleyman Orakçıoğlu, Yalçın Ayaydın, Yıldırım Mayruk, Zekeriya Tanrıverdi gibi isimler yer aldı.

Lonca Medya olarak Raffles Otel'de İTHİB'in düzenlediği prograda Ticaret Bakanı Yardımcı Fatih Metin başta olmak üzere birçok katılımcı ile röportajlar geçekleştirdik.