Sivaslı Milletvekilleri
A+ A-
26 Haziran 2018 Salı 11:46:13
2642 kez okundu.
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerinin ardından sonuçlar açıklandı. İşte Sivaslı 27.Dönem Milletvekili seçilenler

SİVASLI MİLLETVEKİLERİ BELLİ OLDU

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerinin ardından sonuçlar açıklandı. YSK'nın açıkladığı kesin olmayan sonuçlara göre 27.Dönem Milletvekili seçilen SİVASLI milletvekillerimize çıkmış oldukları yolda Sivas Medya Platformu olarak başarılar diliyoruz. Seçilen tüm Milletvekillerimizin Sivas adına projeler üretmesini bekliyoruz. İstanbul genelinde iki konfederasyonu, platformaları, federasyonları ,onlarca iş dünyası derneği, il ilçe köy derneği bulunan Sivas'ın kalkınması, tarım alanlarının kullanılması, turizm ve ulaşım hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ile birlikte her şeyden önce Metropol şehirlere göç etmek zorunda kalmış SİVASLILAR'ın yeniden kendi yöresine dönmesi adına kalıcı projeler geliştirmelerini temenni ediyoruz.

Türk milletinin bağımsızlığını sağlamak için çareler aramak amacıyla ulus temsilcilerinin Sivas'ta bir araya gelmesi ile; Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, Sivas Kongresi ve  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 108 gün kaldığı,  milletin her türlü işgale karşı, canı pahasına direndiği, Sivas'tan Dünya'ya ilettiği, Anadolu'nun Sevda Coğrafyası Sultan Şehiri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında emeği geçen, şehit düşen, gazi olanların unutulmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Sivas'ın Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Şarkışla, Suşehri, Ulaş, Yıldızeli, Zara ilçelerinden oluştuğunu, birlikte bir bütünlük olduğununu buradan hazırlatıyoruz.

Sivas Spor başta olmak üzere tüm spor alanlarında Sivas'ın başarılı sonuçlar elde etmesi adına çalışmalar yürütmelerini, özellikle genç yetenek sporculara destek olmak adına ellerinden geleni yapmalarını bekliyoruz.

Sivas'ın tarihi ve kültürel miraslarının tanıtılması adına, yayla turizminin geliştirilmesi ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve el sanatı işletmeciliği yapan değerlerin desteklenmesi adına gelir getirici projelerde vekillerimizi görmek istiyoruz.

27.DÖNEM SİVASLI MİLLETVEKİLLERİ

 1. İsmet Yılmaz AK Parti Sivas Milletvekili
 2. Habib Soluk AK Parti Sivas Milletvekili
 3. Semiha Ekinci AK Parti Sivas Milletvekili
 4. Ahmet Özyürek MHP Sivas Milletvekili
 5. Ulaş Karasu CHP Sivas Milletvekili
 6. Abdullatif Şener CHP Konya Milletvekili
 7. Dr.Ali Şeker CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili
 8. Dr.Hayati Arkaz İYİ Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili
 9. Osman Boyraz AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili
 10. Dr.Sibel Özdemir CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili
 11. İlhan Kesici CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili
 12. Nevzat Şatıroğlu AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili
 13. Edip Semih Yalçın MHP İstanbul 1.Bölge Milletvekili
 14. Yüksel Mansur Kılıç CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili

27.Dönem Milletvekili seçilen tüm milletvekillerimi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Sivas olarak İstanbul genelinde İstanbul Sivas Konfederasyon Başkanı, Sivas Platformu ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivas Konfederasyonu Başkanı ve Avcılar Belediye Başkanı Dr.Handan Toprak Benli ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Tüm ilçe belediye başkanlarını, Sivas adına çalışmalar yürüten tüm sivil toplum kuruluşu başkan ve yönetimlerini 27.Dönem Milletvekilleri ile birlikte Sivas adına projeler üretmelerini ve çalışmalarını bekliyoruz.

İstanbul genelinde Medya ve Basın sektöründe faaliyet gösteren tüm kurum, kuruluşları, yazarlarımızı vede sanatçılarımızı Milletvekillerimizin, Belediye Başkanlarımızın proje üretmeleri ve daha fazla Sivas adına çalışmaları için teşvik etmeye, destek olmaya ve başarılı projelerini kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyoruz. Ayrıca Medya, Basın ve Siyasetçilerimizi ortaklaşa projeler üretmelerini bekliyoruz.

''Ben gidersem adım kalır, Dostlar beni hatırlasın'' Halk ozanımız Aşık Veysel'in kendi dönemi sonrasında, yıllar, yüz yıllar sonrası için geçerli iki mısrası ile tüm seçilen milletvekillerimizi SİVAS'a hizmet etmeye bekliyoruz.

 • Birleşiriz Bir Bayrağın Altında
 • Biz Türkler'in İkilik Yok Aslında
 • Yanar Tutuşuruz Vatan Aşkına
 • Hepimiz Bu Yurdun Evlatlarıyız.

Durbey Duran

Sivas Medya Platform Başkanı