Kadın ve Güç Derneği Anneler Günü Programı Düzenledi
A+ A-
6 Mayıs 2018 Pazar 12:44:32
32044 kez okundu.
Dernek Genel Merkezi Beykent'te bulunan başkanlığını iş kadını Fatma Duman'ın yaptığı KADGÜÇDER dernek merkezinde ''Anneler Günü'' Programı düzenledi.

KADIN ve GÜÇ DERNEĞİ (KADGÜÇDER)

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

 

Kadın Güçlü Olursa Aile Güçlü Olur, Toplum Güçlü Olur, Millet Güçlü Olur

Kadın ve Güç Derneği tarafından dernek genel merkezinde ''Anneler Günü'' programı düzenlendi. Dernek başkanı işkadını Fatma Duman ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 24 Haziran 2018 seçimlerinde aday adaylığı başvurusunda bulunan kadınlarında bir araya geldiği ''Anneler Günü'' programında dernek yönetim kurulu üyeleri ve konuklar Lonca Medya mikrofonlarımıza değerlendirmede bulundular.

Kadın ve Güç Derneği Başkanı işkadını Fatma Duman mikrofonlarımıza yapmış olduğu konuşmada, KADGÜÇDER olarak dernek merkezinde bir etkinlik düzenlediklerini, etkinliğin ana temasının ise ANNE olgusu olduğunu belirterek, 9 Mayıs Anneler günü dolayısı ile bir hatırlatma, bir selamlaşma yapmak istediklerini, dünyanın yarısını kadınların oluşturduğunu, kadın dendiği zaman çocuk, anne, millet, toplum diyoruz sözleri sonrası ''kadın güçlü olursa aile güçlü olur, toplum güçlü olur, millet güçlü olur'' bizlerde bir yıl öncesinde adım attığımız derneğimiz ile birlikte kadınlara daha güçlendirmek, kadınları toplumsal olarak daha ileriye getirmek, onların biraz daha güçlü adım atmalarını sağlamak olduğuna vurgu yaptı.

Bizler Mağdurun Yanındayız, Zalimlerin Karşısındayız

Mağdur olan kadınlarımıza, özellikle yetiştirme yurdundaki kızlarımıza, açmış olduğumuz çocuk evlerimizle, Çodem'deki kızlarımızla, yine kapımızı çalan, kapımızı tıklayan, her kadın, her ihtiyaç sahibi kadına eğilerek çalışmalar yapıyoruz. Bunlarda piskolojik çalışmalar, sağlık sorunları, avukatlık desteklerimiz ayrıca iş istihdamı ile bir yerlere yerleştirerek, onlarıda yine topluma kazandırmak, biz şunu biliyoruzki toplumumuzda kadınlarımız iş sahası olarak yüzde 28'lik bir teşekkülü var ve buda küçük bir rakam.

Bizler El Ele Verdiğimiz Sürece Erkeklerle Beraber Adım Attığımız Sürece Daha Güzel Çalışmalar Yapacağız

Bugünün anlam ve önemide şu, biz kadınlarımıza güç katmak adına milletvekilliği seçimleri aday adaylığı öncesinde kadınlarımıza destek vermek için bir araya geldik. Onlarla söyleşi yaptık ve kadın adaylarımıza tam destek olduğumuzu göstermiş olduk, meclisteki kadın sayısının yüzde 5'den yüzde 50'lere çıkmasını istiyoruz. Kadınların elinin değdiği yerlerin daha güçlenip, daha güzelleşir, bunlarıda değerlendirirken erkek ve kadın ayrımı yapmıyoruz, bizim derneğimizde erkek adaylarımızda var. Bizler el ele verdiğimiz sürece, erkeklerle beraber adım attığımız sürece daha güzel çalışmalar yapıp, toplumumuzu daha güzel yerlere götüreceğiz.

Toplumu Güzelleştireceğiz, Dünyayı Güzelleştireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında sözleri ile konuşmasına devam eden KADGÜÇDER Başkanı Fatma Duman, Dünyadaki kadınlar içerisinde, ''En merhametli, en faydalı, en cesaretli, en güzel kadınlar Türkiye'de'' sözüne değindi. Dünya'da ve Türkiye'de güçlü olmak adına, kadın varsa güç var, her zaman için kadınlar el ele verdiği müddetçe toplumu güzelleştireceğiz, dünyayı güzelleştireceğiz sözleriyle 24 Haziran seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diledi. Anneler gününü kutladı.

LONCA MEDYA 

www.beylikduzu.com.tr

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ETKİNLİK RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ