Kutbettin Ömeroğlu Memleketi Kars'dan Aday Adayı Oldu
A+ A-
2 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27:48
3792 kez okundu.
Bölgemiz işadamlarından Kutbettin Ömeroğlu memleketi Kars'tan AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

KUTBETTİN ÖMEROĞLU MEMLEKETİ KARS'TAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunan bölgemiz işadamlarından Kutbettin Ömeroğlu 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde aday adaylığı ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

24 Haziran 2018 memleketimiz için tarihi bir dönüm noktası, tabiri caizse bir milat günüdür. 

Aziz milletimiz sandıkta sadece iktidar partisini ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başkanını seçmekle kalmayacak, kendi kaderini  ve talihini oylayarak aslında bir istiklal ve istikbal mücadelesi verecektir. 


İşte bu zorlu süreçte inisiyatif alarak, elimi değil gövdemi taşın altına koymak için bir serhat şehri olan doğduğum, büyüdüğüm memleketim Kars’tan milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım.


Ben Kutbettin Ömeroğlu, 2 Şubat 1973 tarihinde Kars Sarıkamış’ın Ortakale Köyünde doğdum. İlkokulu Ortakale köyünde, ortaokulu Horasan Lisesinde, liseyi Erzurum Atatürk Lisesinde, Yüksek Öğrenimimi ise Özbekistan Taşkent Devlet Üniversitesi Basın ve Yayın Bölümünde tamamladım. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisansımı başarı ile sonuçlandırdım.


Genel Merkezi İstanbul’da bulunan, ulusal ve uluslararası ticari faaliyetler gösteren farklı sektörlerdeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekteyim.


Sorumlu bir işadamı olarak ekonomik gelişime ve kalkınmaya katkı sağlamak için istihdama hep destek oldum. Sivil toplum kuruluşlarında gerek kurucu gerekse yönetici olarak toplumsal fayda üreterek ülkeme olan borcumu ödemek için çalıştım.


Ama benim en büyük şeref ve payem 15 Temmuz gecesi fetöcülere karşı çarpışırken Rabbim her ne kadar şehitlik mertebesini nasip etmese de gazilik onurunu lütfetmesidir.


Bugüne kadar memleketimize hizmet etmiş,bundan sonrada edecek herkese şükranlarımı sunuyor, aday adayı diğer tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. 


En nihayetinde bu bir hizmet yarışı, bir bayrak yarışıdır. Bizler zafer ile değil sefer ile mesul insanlar olarak aday adaylığımızı ilan ettik. 

Bundan sonrası için gayret bizden, tensip partimizin yetkili kurulları ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan, takdir ise Cenab-ı Allah’tandır. 


Benim arzum şahsım için değil partimiz, devletimiz ve milletimiz için en hayırlısı kimlerse onların vazifeye seçilmesidir. 

Dolayısıyla bilinmesini isterim ki sonuç her ne olursa olsun üzerime düşeni her şekilde yapacak ve bir nefer gibi sahada partim ve Sayın Cumhurbaşkanımız için inşallah çalışacağım. 

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin ve Sayın Cumhurbaşkanımızı bu millete ve ümmete bağışlasın.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Kutbettin Ömeroğlu AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı