Haskonyalı İstanbul Şubesi Açıldı
A+ A-
14 Nisan 2018 Cumartesi 19:33:42
7843 kez okundu.
Haskonyalı Restaurant Türkiye’deki 5 Şubesinden sonra Lezzetlere yön veren marka şimdi İstanbul’da

Türkiye’deki 5 Şubesinden sonra Lezzetlere yön veren marka şimdi İstanbul’da

Bir Lezzet Sanatı

HASKONYALI RESTAURANT İSTANBUL ŞUBESİ AÇILDI

Haskonyalı Restaurant İstanbul Şubesi açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. AK Parti İstanbul Milletvekilleri Nurettin Nemati, Mehmet Metiner, Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, Siyasi parti başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu başkanları, iş dünyası temsilcileri, sanatçılar, basın mensupları ve bir çok vatandaş katılım sağladı. Mehter marşı ile müşterilerini karşılayan HasKonyalı Restaurant İstanbul'daki ilk şubesini açtı...

Lezzetin Gerçek Ustası HasKonyalı

Konya'ya özgü lezzetleri ve saraylardan gelen yemek kültürünü kendine has mutfağında müşterilerine sunmak için kaliteli bir hizmet sergileyen HasKonyalı Restaurant İSTANBUL şubesinin açılışıyla İstanbul'lu gurmelerin yeni durağı şimdiden oldu. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet verecek olan HasKonyalı Restaurant geniş bir kış bahçesi, çocuk oyun alanı, bay ve bayan mescitleri, STK, şirket ve gruplara hizmet edecek özel organizasyon katı ile bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılamak üzere hizmete girdi.

İhtişamlı Zengin ve Lezzetli Konya Mutfağı

Konya Mutfağı, Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi adap ve erkânıyla yoğrulan muhteşem bir oluşumdur. 13. Yüz yıldan günümüze koyduğu kurallarla klasik özellikler taşıyan, hatta Klasik Türk Mutfağı’nın dayandığı ana köklerden birini oluşturan Konya Mutfağı, Türk halk mutfağının dışında tutulması gereken bir mutfaktır. Konya Mutfağı, mutfak mimarisi, araç gereçleri, yemek çeşitleri, pişirme yöntemleri, sofra düzenleri, servis usulleri, kış için hazırlanan yiyecekleriyle kendine özgü bir mutfak ve bu mutfakla ilgili inanılmaz zenginlikte bir mutfak kültürü meydana getirmiştir. Selçuklu saraylarında altın tepsi ve sahanlarda yemeklerin Oğuz resmine uygun olarak düzenlendiği; mutfakla ilgili ilk ekipleşmenin Mevlevi Mutfağı’nda başladığı, dünyada adına muhtemelen anıt mezar yaptırılan ilk aşçıbaşının Konya’da bulunduğunu söylemek Konya Mutfağı’nın ihtişamını belirtmeye yetecektir. Konya’da dışarı yemekleri olarak üç nefis yiyecek dikkati çeker. Fırın Kebabı, etli ekmek, peynirli pide. Yakın yıllarda bunlara peynirli ve etli içle hazırlanan karışık pide de eklenmiştir. Bu üç yiyecek Konyalıların olduğu kadar yabancıların da çok ilgisini çeken yiyeceklerdir.

Konya Yöresinin Özel Lezzetleri İstanbul’da

Çok geniş ve zengin bir menüsü olan HasKonyalı'da kadim usullere uygun olarak Konya'lı ustalar tarafından yine Konya'dan getirilen sille taşı, lav taşı, kaya tuzu ve ateş tuğlası kullanılarak imal edilen taş fırında sadece meşe odunu kullanılmaktadır. Bu özel fırında Konya yöresinin özel lezzetleri etli ekmek, bıçak arası ve fırın kebabı ile birlikte lahmacun, pide ve tavalar yapılmaktadır. Yine odun ateşinde yapılacak yaprak et, tavalar, yaprak et döner, kebaplar, dry age'de 28 gün bekletilen steak çeşitleri, kilo ile ızgara et, köfte ve tavuk, sakatat çorbaları ve her ürünün yöresinden getirileceği serpme kahvaltısı ile lezzet severleri, farklı damak tadına sahip misafirlerini ziyadesiyle mutlu edecek bir mekan HasKonyalı Restaurant…

HasKonyalı Restaurant 6.Şubesini İstanbul’da Açtı

Türkiye genelinde 5 şubesi bulunan HasKonyalı restoran 6. şubesi ile İstanbul'un yeni gözdesi oluyor.  Bölgenin tamamına hitap edecek bir konumda olan HasKonyalı İstanbul şubesi Haramidere Sanayi Sitesi metrobüs durağı Beylikdüzü gidiş istikametindeki müstakil, 4 katlı binada 1.250 m2'lik yerleşim alanı ile müşterilerine hizmet vermek üzere açılmıştır. Titiz bir mimari proje ile hazırlanan konsept modern ve sade çizgileri ile dikkat çekmekte ve müşterilerine şık, rahat bir ambiyans sunmaktadır.

HasKonyalı Restaurant İstanbul Şubesi

Eges Restoran İşletmeleri Gıda Yatırım San.Tic.Ltd.Şti.

Namık Kemal Mahallesi 112 Sokak No: 60/A (Haramidere Sanayi Sitesi Metrobüs Durağı) Esenyurt / İstanbul

0212 423 42 34

FİRMA BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HASKONYALI GÖRÜNTÜLÜ AÇILIŞ RÖPORTAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ