Lonca Medya En İyiler Arasında Yerini Aldı
A+ A-
15 Mart 2018 Perşembe 16:39:41
2486 kez okundu.
Lonca Medya bünyesinde yer alan dergi, gazete, internet tv, ve dijital yayınlarıyla en iyiler arasında yerini aldı.

Lonca Medya'ya “En İyi Medya Kuruluşu Ödülü”

Bu yıl 31’incisi düzenlenen “Uluslararası Tüketici Zirvesi”nde, yılın en iyi medya kuruluşları alanında LONCA MEDYA tüketici ödülüne layık görüldü. Çırağan sarayda gerçekleşen zirvede Lonca Medya adına ödülü işkadını Nurhayat Varol aldı.

Türkiye’nin en uzun soluklu uluslararası organizasyonlarından olan Tüketici Zirvesi’nin 31’incisi, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi. İş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri buluşturan zirvede, “Teknoloji ve Refah, “Kişisel Bilgi Güvenliği”, “Teknoloji ve Yapay Zeka” başlıklarında 4 oturum gerçekleştirildi. 

31.Uluslararası Tüketici Zirvesi  14 Mart 2018 günü Çırağan Sarayında  LobinTurkey Başkanı Fahri Ustaoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Fahri Ustaoğlu konuşmasında Afrin harekatının özgürlüğümüze tahakküm etmeye çalışan şer güçlerle yapıldığını, tüketicinin korunmasında temel hakkın özgürlükler olduğunu söyleyerek afrin’de şehit olan askerlerimizin ailelerine ve milletimize baş sağlığı diledi. TBMM Adalet Komisyonu sözcüsü Av.Yılmaz Tunç’un mecliste tüketici haklarıyla ilgili yapılan çalışmaları paylaştı. Merkez Valisi Orhan Öztürk, beslenme alışkanlıklarımızdan vazgeçerek organik beslenmeye yönelmemizi, ileride karşılaşılması muhtemel sağlık sorunlarının böylelikle önüne geçilebileceğini  söyledi. İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyelerinin asıl görevinin tüketicinin daha nitelikli yaşam alanlarına kavuşması, tüketiciye ürün ve hizmet sunan firmaların denetlenmesi olduğunu söyledi.

 31.Uluslararası Tüketici Zirvesinin sunuculuğunu Cenk Alptekin  ve  Wilma Elles yaptı. Yurtiçi ve yurtdışından önemli konukların katıldığı 31.Uluslararası Tüketici Zirvesi dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisinden biri  olma yolunda ilerleyen ülkemizin imalat ve hizmet sektöründe kalite adına gelmiş olduğu yeri kamuoyuyla paylaştı.

İş dünyası temsilcileri yaşadıkları deneyimleri katılımcılarla paylaşarak hayatı kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek için yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

Kişisel bilgi güvenliği ve yapay zeka  konularının  uzmanları tarafından tartışılan bu zirvenin moderatörlüğünü Dr.Necip Uludağ’ın yaptı. İlk oturumda Doğan Holding Başkan Yardımcısı Emre Ekmekci, Vestel Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman, Toshiba CEO’su Aytaç Biter, sefamerve.com ceo’su Metin Okur, Uluslararası Statejik İletişim Ajansı Başkanı Ertan Özyiğit  ve Doğa sigorta Ceo’su Nihat Kırmızı yer aldı.

Moderatörlüğünü AB danışmanı ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi rektör danışmanı Musa Karademir’in yaptığı ikinci oturumda Universal AR-GE ve inovasyon A.Ş kurucu ortağı Dr.Ferkan Çelik, BESAM yönetim kurulu başkanı Mehmet Nuri Kaynar, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Nuray Terzi, Doğa Kolejleri butik anaokulu Kurucu temsilcisi Zühre Bozçelik, Delphi A.Ş yönetim kurulu başkanı Mehmet Akkol ve Diplomatlar birliği başkanı Ferhat Bozçelik konuştu.

Moderatörlüğünü İstanbul Kadın Akademisi Platformu Başkanı  Semra Aydın Avşar’ın yaptığı son oturumda  Merkez Valisi Orhan Öztürk, G4S Türkiye CEO’su Kağan Gümüş ,Ankara Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Şen, Alternatif Sosyal Politikalar Derneği Başkanı Mehmet Sırrı Arvas , yazar Kerem Gök ve Cengiz Holding IT müdürü Selçuk Kibar deneyimlerini aktardı.

31.Uluslararası Tüketici Zirvesi konferanslarından sonra gerçekleşen ödül töreninde tüketici memnuniyetini ilke edinen Vestel , THY, Toshiba, Migros,TGRT Haber Tv, İBB, Beypazarı maden suları, Doğa Sigorta, Kent Proje , Sanat Halı, Has Konyalı, Lonca Medya  ödül alan markalar arasında yer aldı.

Gece de  Mabel Matiz, Gökhan Türkmen, Derya Uluğ, Deha Bilimlier, Erdem Kınay, Yılmaz Taner, Güven Yüreyi, Gripin, Gülşen Aybaba, Cem Arslan, Erhan Bayrak, Aydilge, Şebnem Tovuzlu, Ekin ve Semih Varol  gibi birçok ünlü isimde ödül alanlar arasındaydı.

Geceye Basın ve Medya dünyası yoğun ilgi gösterirken İnternet Medyasının öncülerinden Lonca Medya zirveye katılanlar ile röportajlar gerçekleştirdi. Kahve Durağı markası ise konuklara ikramları ile dikkat çekti.

LONCA MEDYA 

www.beylikduzu.com.tr

YILIN EN İYİ İNTERNET MEDYASI