Garmagaruşuk Beylikdüzü'nde Sahne Aldı
A+ A-
24 Şubat 2018 Cumartesi 12:15:28
2060 kez okundu.
Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu ''Garmagaruşuk'' Oyunları ile Beylikdüzü'nün Beğenisini Kazandı

HAYAT BAZEN GARMAGARUŞUK OLUR

Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu ekibinin sahneye koyduğu ''Garmagaruşuk'' adlı oyun Beylikdüzü Gürpınar Aşık Veysel Kültür Merkezi'nde sahne aldı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkan vekili Ömer Şatır, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve Beylikdüzü halkının katılım gösterdiği tiyatro gösterisinde Lonca Medya ve www.beylikduzu.com.tr olarak katılım sağladık. Program sonrasında Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve tiyatrocular ile görüntülü röportajlar gerçekleştirdik. 

''Garmagaruşuk'' adlı oyun ile Beylikdüzü'nde sahne alan oyuncular Trabzon kültürünü, Trabzonspor'u ve Trabzon şivesini seyirciyle buluşturan oyuncular program sonrasında ise seyirciler ile birlikte horon teptiler.

SANAT COŞARAK DEVAM EDECEK

Lonca Medya mikrofonlarımıza değerlendirmede bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu değerlendirmede doğduğum şehirdeki hemşehrilerimi, yaşadığım bu güzel şehirdeki hemşehrilerimle buluşturmanın güzel bir duygu olduğunu ifade etti. ''Trabzonun'un yaşam biçimini cesur bir şekilde kısmadan, kısıtlamadan sundukları için oyunculara teşekkür ederim. Kadın, erkek, çoluk, çocuk, yeni nesil, eski nesil çok güzel aktardılar. Gurur duydum kentimde böyle bir hareket olduğu için, hem büyükşehir belediye başkanına, hemde koordinatöre, hem görev alan tüm sanatçı arkadaşlara ve görevlilere teşekkür ediyorum.'' dedi. Sanat faaliyetlerinin coşarak devam edeceğinin altını çizen başkan İmamoğlu, Büyük Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi ile birlikte devam edeceğini belirtti. Ayrıca Yakuplu mahallesi için kültür ve sanat merkezinin geleceğini, sürprizin yakın olduğunu söyledi.

''Garmagaruşuk'' adlı oyunda sahne alan oyuncuların birçoğu günümüzde ekranlarda yayınlanan dizilerde oynayan, bölgesel televizyonlarda ve radyolarda program yapan ve Trabzon kültürünü sahnelere taşıyan isimlerden oluşuyor. Oyunun koordinatörlüğünü Tayfun Yurtsever, genel sanat yönetmenliğini İbrahim Kavaoğlu, yönetmenliğini Hasan Kabaoğlu yaptı. Oyunda sahne alan isimler ise; Erkan Yüce, Nuray Taflan, Emre Yeşilyurt, Selahattin Çakır, Betül Furuncu, Kemal Ayvaz, Songül Topaloğlu, Enes Kalaycı, Eren Mücahit Çalışkan, Gözde Öztürk.

Lonca Medya Yönetim Kurulu Başkanımız Nurhayat Varol'un da ilgiyle izlediği ''Garmagaruşuk'' adlı tiyatro gösterisi ile ilgili düşüncelerini aldık. Oyunda Trabzon'lu büyüklerimiz ile şimdiki gençliğin arasındaki farkı gördüğünü söyledi. Şimdiki gençliğin tamamen telefonla yaşadığını, eski ile yeniyi harmanlayıp garmagaruşuk bir tiyatro gösterisi gerçekleştirdiler. Tiyatronun her perdesinde farklı toplumsal mesajlar gördüğünü söyleyerek oyunda emeği geçen, oyunu gerçekleştiren ve oyunu izlemeye gelen sanatseverlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Programın organizasyonunda büyük emeği olan İş adamı Ali Şevki Karataş ''Gurbet-i diyar diye adlandırdığımız bu memlekette kah kültürel yaşantımızı bizlere yaşatarak güldürdüler, kah çocukluk çağlarımızda vefat eden insanların başında kaideli ağlamalara tanık olduğumuz zamanlara bizleri götürerek duygulanmamıza neden oldular.'' diye ifade ederek oyunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

www.beylikduzu.com.tr

LONCA MEDYA

VİDEOLU RÖPORTAJLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Zirvedeki 100 İnsan