Ali Murat Alatepe Basın Toplantısı Düzenledi
A+ A-
31 Ocak 2018 Çarşamba 13:01:59
8587 kez okundu.
Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe BASIN toplantısı düzenledi.

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI ALİ MURAT ALATEPE

BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen BASIN toplantısında Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe Basın mensupları ile bir araya geldi. Esenyurt ile ilgili samimiyetle açıklamalarda bulunan Alatepe BASIN mensuplarının kendisine yöneltilen sorularında içtenlikle cevap verdi.

MERHABA ESENYURT

Merhaba Esenyurt sözleriyle konuşmasına başlayan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe 1989 yılında ilk defa Esenyurt ilçesine geldiğini belirtti. Kereste ticareti yaptıklarını, uzmanlık alanı olarak altı yıl borsa ile ilgilendiğini, Gayrimenkul değerleme uzmanı olduğunu ve Esenyurt'ta oturduğunu, AK Partiye oy vermiş bir seçmen olduğunu, ilk kez bir seçmen olarak o dönemdeki Esenyurt Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncü ile konuştuğunu ifade ederek, o dönemde yaşadıklarını içtenlikle anlattı.

BASININ SORULARINI CEVAPLADI

Basın toplantısında Esenyurt'un geleceği için önemli vurgular yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Esenyurt'un sorunlarının çözümünde kolektif bir bilinç ile hareket edileceğinin altını çizdi. Doğal bir başkanlık benimseyeceğini söyleyen Ali Murat Alatepe, başkan olur olmaz belediye birimlerinin kapılarını söktürdüğünü ifade etti. Ali Murat Alatepe, Esenyurt Belediyesi'nin geçmişte gerçekleştirdiği projelerin öneminden bahsederek gelecekte kolektif bir çalışma ile Esenyurt'a yeni eserlerin kazandırılacağını söyledi. Yüksek katlı binalara değinen Ali Murat Alatepe, yüksek katlı binalara artık imar verilmeyeceğini zaten yerin kalmadığını söyleyerek salondaki basın mensuplarını gülümsetti. Konut mağdurları sorunu, trafik sorunu, uyuşturucu bağımlılığı sorunu ile ilgili çalışmaların yapıldığı ve çözüme kavuşmaları konusunda elinden geleni yaptığını belirtti. STK'ların, memleket derneklerinin Esenyurt'a hizmet konusunda Esenyurt Belediyesi ile kolektif bir çalışma yürütüleceğini söyleyen Alatepe, basın mensuplarının sorularını cevaplarken Esenyurt Belediyesi'nin basın ile ilişkilerinde yeni bir dönemin başladığını gösterdi. 

VİDEO RÖPORTAJ İÇİN TIKLAYINIZ

Zirvedeki 100 İnsan