Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Merkezi Açılışı Gerçekleşti
A+ A-
19 Ekim 2017 Perşembe 21:19:26
1484 kez okundu.
Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Dernek Merkezi Açılışı Gerçekleşti

BEYLİKDÜZÜ KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEĞİ MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği (KAI) Açılışı gerçekleşti.

Ulaştırma ve Denizcilik Haberleşme Başkanı Ahmet Arslan, Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. İsmail Damat, Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Temel Altıntaş, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, İşadamları, Basın mensuplarının katıldığı yoğun bir topluluk ile gerçekleşen açılış sonrasında katılımcılar Lonca Medya mikrofonlarımıza açılış ile ilgili değerlendirmede bulundular.

Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği'nin merkez lokali Beylikdüzü'nün en merkezi noktalarından biri olan Adnan Kahveci Mahallesi'nde açıldı. Açılışta Kars-Ardahan-Iğdır yöresine ait yöresel ürünler ikram edildi. 

ULAŞTIRMA VE DENİZCİLİK HABERLEŞME BAKANI: 81 İLE ÖRNEK OLMALIDIR

Açılışa katılan Ulaştırma ve Denizcilik Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapmış olduğu konuşmasında ''Her yerde Kars-Ardahan-Iğdır milletvekilleri olarak gittiğimiz her yerde tek bir ilin milletvekili olarak davranıyoruz. Hizmet ederken de, ülkemiz adına koştururken de bugün buraya da millevekillerimizle birlikte geldik. Kurdeleyi keserken de söylediğim gibi birliğimiz, beraberliğimiz çok önemli. Bu doğduğumuz yer Kars-Ardahan-Iğdır için önemli olduğu kadar, doyduğumuz yer olan Beylikdüzü için de önemli İstanbul için de önemlidir. Bu birlikteliğimizi umarım bundan sonra da devam ettiririz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Coğrafyamızın göz bebeği olan ülkemizin birlik ve beraberliği adına çok kritik süreçlerden geçtiği günleri yaşıyoruz. İşte bu günlerde bize gösterdiki 15 Temmuz'da olduğu gibi biz birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik içerisinde hareket edersek her kim ne düşünürse düşünsün Allah'ın izniyle hepsinin üstesinden gelme şansımız olur. 15 Temmuz'da 250 şehitle bunu gösterdik. 2193 gazi ile bunu gösterdik. Ama 80 Milyon meydanlara inerken millet olmaşuuruyla, millet olma bilinciyle bunu gösterdik. İnşallah bu büyük fotoğraftan yola çıkarak biz de Kars-Ardahan-Iğdır'lılar olarak birbirimize ne kadar çok sahip çıkarsak sadece bu 3 il içerisinde değil, bu bölgede yaşayan herkesle ne kadar çok kaynaşırsak Bu kaynaşma emin olunki ülkenin her yerine sirayet eder. Burada Sinop'lusu var onunla kaynaşmak lazım, Karadeniz'in en uç noktası. Burada Hatay'lısı, Mersin'lisi var onunla kaynaşmak lazım, Akdeniz'in en uç noktası. Burada çok uzak değil, Edirne'lisi var. Onunla kaynaşmak lazım. Özcümle, Kars-Ardahan-Iğdır'ın birliteliği, kardeşliği, beraberliği 81 ile örnek olmalıdır. Bunun için de biz örnek olmalıyız. İnşallah bu mekanda buna vesile olur. Hayırlı uğurlu olsun. Bu sıcak karşılaşma ve ev sahipliği için hem sizlere, hem başkanlarımıza, hem sayın kaymakamımıza milletvekili arkadaşlarım adına çok çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.'' dedi.

TEMEL ALTUNTAŞ: BAŞKA İL, İLÇE DERNEĞİMİZ YOKTUR

Açılış sonrasında Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Temel Altuntaş Lonca Medya mikrofonlarımıza ''Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneği 2013 yılında benimde yönetiminde bulunduğum bir yönetim kurulu tarafından kurulmuş bir dernektir. Derneğin faliyetleri 5.yılına yaklaşmaktadır. Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneğimizin bir özelliği var. Beylikdüzü'nde Kars-Ardahan-Iğdır'a ait tek dernektir. Başka il, ilçe derneğimiz yoktur. Bundan dolayı derneğimiz önem aksetmektedir. Ciddi bir topluluk birleşerek büyük bir güç oluşturmaktadır. Bunun için sayın bakanımız sağolsun Kars'ımızdan çıkan, Kars'ımızın bağrından kopan sayın bakanımız bizleri kırmadılar ve çok kıymetli milletvekillerimiz, geçmiş dönem milletvekillerimiz, il başkanlarımız, geçmiş belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hepsi sağolsunlar bizleri şereflendirdiler. Bu da gösteriyor ki Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneği çok güçlü temellere oturmuştur ve devam etmektedir. Bizim amacımız Beylikdüzü'nde sadece Kars-Ardahan-Iğdır'lıya bir şeyleri paylaşmak değildir, tüm komşularımızla memleketimizin kültürünü ve güzelliklerini paylaşmak, yaşamak ve yaşatmaktır. Öğrencilerimize burs vermek, buradaki komşularımıza yardımcı olmak, elimizden geldiğince dayanışmanın güzelliğini paylaşmaktır. Derneklerimiz merkezi ana arter üzerinde olan bir yerdir. Dernek merkezimiz 2 kısımdan oluşmaktadır. Bir kısmında başkanlık ve toplantı salonu, dernek faaliyetlerinin yürüyeceği alan. Diğer kısmında da Kars-Ardahan-Iğdır yöresel ürünlerinin sergilendiği ve sunuma açıldığı kültür alanımız olarak devam etmektedir. Biz hem yöresel ürünlerimizi, hem de dernek faaliyetlerimizi burada müthiş bir heyecanla yürüteceğiz. Sizlere, Lonca Medya'ya bu açılış gününde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Beylikdüzü'nün güçlü bir basın kuruluşu olarak başarılarınızın devamını diliyoruz.'' diyerek düşüncelerini ifade etti. 

LONCA MEDYA

www.beylikduzu.com.tr

DERNEK AÇILIŞ VİDEOLARI VE RÖPORTAJLARI

DERNEK BAŞKANI TEMEL ALTINTAŞ RÖPORTAJ İÇİN TIKLAYINIZ

Zirvedeki 100 İnsan