Halis Kahriman Gazeteciler ile Bir Araya Geldi
A+ A-
24 Temmuz 2017 Pazartesi 18:42:28
964 kez okundu.
Bizim Beylikdüzü Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Halis Kahriman Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

BASIN ÇOK ÖNEMLİ BİR ETKENDİR

Bizim Beylikdüzü Vakfı ve Mert Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Halis Kahriman 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Nil Garden Cafe&Restaurant işletmesinde Basın mensuplarına vermiş olduğu kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı organizasyonunda İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Başkanı Mehmet Mert, Yerel Basın Birliği Derneği Başkanı Nezir Karayün, Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran'a Bizim Beylikdüzü Vakfı tarafından plaket takdim edildi. 

Vakıf Başkanı Halis Kahriman, ''Çok kıymetli basınımızın güzide temsilcileri, dernek başkanlarımız hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Tabiki Bizim Beylikdüzü Vakfı olarak 2 yıldır hamdolsun bu vakfımızın temellerini attık. Biz bu vakfımızın temellerini attığımız gün şu ifadeyi kullandık; Türkiye'nin 7 bölgesinde 81 ilinde ve milli olan herkesle aynı çatı altında buluşabiliyoruz. Biz tabiki vakıf olarak hakikaten ciddi projeler yaptık, çok güzel hizmetler yaptık ve yapmayada devam edeceğiz inşallah. Tabiki bugün bizim günümüz değil sizin gününüz olduğu için çok kısa tutacağım ve bir iki kelam edip bitireceğim.

Basın çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biridir. 24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyetin ilanıyla birlikte Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Zira demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarının etik değerleri ve hukuka uygun tarafsızlık içinde doğru haber yapması, özel haklara saygılı toplumun hassasiyetine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimizin ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından önem taşımaktadır. Özellikle ülkemizde meydana gelen son olay olan 15 Temmuz Darbe Girişiminde gerek yerel basınımız gerek ulusal basınımızın milli idarenin yanındaki kararlı duruşuyla cesur ve fedakarca yaptıkları çalışmalarıyla milli menfaatlerine uygun yayınlarıyla milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek ve yönlendirerek demokrasi ve basın tarihimizde önemli bir görevi yerine getirmişlerdir. Zira bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda kalkınmasını sağlayan yerel basınımızın özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerinin yine aynı kararlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırışı 109.yıldönümünde başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete ve ulusal gazetecilerimiz, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteciliği ve haber ajansları temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum. Basın çok önemli bir etkendir. En ufak bir mezrada, caddede, sokakta bile bizim sesimizi yukarıya taşıyacak olan kişiler sizlersiniz. Ben inanıyorumki bu son 100 yılın içerisinde basının ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. 1908 yılına kadar basın bir gazete yapacak önce devlet erkanına gidiyordu haber için onay alıyordu. Maalesef böyle bir basın vardı. Günümüzde ben basının çok özgür olduğunu düşünüyorum. Bazı arkadaşlarımız eleştirebiliyorlar, ben şunu çok merak ediyorum. Böyle önemli günlerde siyasetçiler çok konuşur, vakıflar konuşur, dernekler konuşur. Ama asıl günler kimin günüyse onların konuşması gerekiyor. Bende bugün çok konuşmayacağım sizlerden ricam sizler konuşun.'' şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Programda ayrıca İYGAD Başkanı Mehmet Mert, YBBD Başkanı Nezir Karayün, Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran, Yazar İlhami Işık, İdris Kardaş, Ali Tarakçı birer konuşma yaptı. Programda bulunan basın mensupları düşüncelerini ifade etti. Programın sunumunu ise Bizim Beylikdüzü Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Koçyiğit yaptı. Program sonunda basın mensuplarına Bizim Beylikdüzü Vakfı tarafından hediyeler takdim edildi. 

LONCA MEDYA

www.beylikduzu.com.tr

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Zirvedeki 100 İnsan