Özel'den Devlet'e
A+ A-
22 Temmuz 2017 Cumartesi 23:00:27
1020 kez okundu.
Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Atilla Yılmaz ile çok özel Röportaj

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastahanesi Başhekimi Dr. Atilla Yılmaz ile Çatalca Flamingo Köy işletmesinde Lonca Medya www.beylikduzu.com.tr olarak gerçekleştirdiğimiz röportaj 

ZORU BAŞARMAK BU OLSA GEREK!

Devlet Hastanelerinden genelde çalışanlar özel sektöre geçmektedir. Siz ise bunun tam tersine özel sektörde görev yaptığınız hastahaneden, devlet hastahanesine geçiş yaptınız. Ayrıca çok zor bir hastahanelerinden birisinde baş hekimlik görevini yürütüyorsunuz. Bu geçiş ile ilgili bir değerlendirme yaparmısınız?

Hekimlik çok kutsal ve önemli bir meslek. Bütün mesleklerin kendine ait kıymeti değeri var şüphesiz. Ama hekimliğin hemen hemen her yerde, her koşulda kendine ait zorlukları var. İfade ettiğiniz gibi genelde Devlet'ten özele geçilir. Ama özellikle 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında ciddi bir yönetici açığı oldu.  Hem devletimizde, hem diğer kurumlarda bu noktada hem kendimde istedim, hemde devletimizinde talebi ve arzusu üzerine büyük bir zevkle, büyük bir onurla Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde göreve başladım. İfade ettiğiniz gibi zorlukları var ama zorlukları yenmek adına oradayız ve çokta iyi bir ekibimiz var, ekip arkadaşlarımız, çalışma arkadaşlarımızla Allah'ın izni ile bu işi başaracağız. Zor bir bölge çünkü çok göç alan bir bölge, hizmet alma kültürününde gelişmesi lazım bir şekliyle... Bakın çok güzel bir mekanda Flamingo tesislerindeyiz, yakın bir dostumuzunda yeri ama ben eminim Pazar günü burası full dolu olacak, belli bir kapasitenin üzerinde insan geldiğindede hizmet verilemeyecek. Aynı şekilde Hastaneler içinde geçerli, yani hasta bakma kapasiteniz günlük beşbin ise, on bin kişi geldiği zaman hizmet kalitesi düşecektir. Amacımız şu hizmet akışlarını, hastalarımızın çok fazla zaman kaybetmeden, doğru tanı, doğru tedavi ile ağırlamak, karşılamak ve uğurlamak, artık hastahane sektörü devlet olsun, özel olsun farketmiyor, bir kalite mantığı ile yürüyor, kaliteyide yüksek tutmak gerekiyor. Bu anlamda bizde hem tecrübelerimiz, hemde bilgi birikimimiz, hem de insana verdiğimiz değer neticesinde bu hizmetinde sürekli ve iyi olacağını düşünüyoruz.

Sayın Hocam siz aynı zamanda Esenyurt Üniversitesi yönetimindede yer alıyorsunuz. Bu konudada izleyicilerimiz adına bir açıklamada bulunur musunuz?

Esenyurt gibi çok büyük bir ilçenin bir üniversiteye ihtiyacı vardı ve sayın Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu'da gerçekten inanılmaz hizmetlerle hem Devlet Hastahanesini yaptırıyor, hemde üniversitede çok ciddi emekleri var. Üniversiteden gelen bir teklif, bizde severek memnuniyetle kabul ettik. Bir kentin gelişmişliği sadece inşaatla, sadece yapılanmayla olmuyor. Takdir edersinizki bir kentin kültürel gelişmeside önemli, sosyal gelişmeside önemli, eğitiminin seviyesinin yükselmesi önemli, bu anlamda üniversiteler lokomatif görev görüyor. Esenyurt Üniversitesi de açıldığı günden bu güne, çok ciddi, çok iyi niyetli, samimi hizmet verme düşüncesinde. Bende bugüne kadarki akademik bilgi birikimimim ile orayada katkı sağlamak istiyorum. Hem üniversitenin kalitesini artırmak, hemde gençlerimizin, arkadaşlarımızın Esenyurt gibi bir ilçede hayatını şekillendirme adına bizimde bir katkımız, emeğimiz olursa, kendimizi çok mutlu ve bahtiyar hissedeceğiz.

 

Siz Beylikdüzü ilçemizde ikamet ediyorsunuz. Geçmişte Beylikdüzü ilçesinde siyasi alandada çalışmalarınız oldu. İlçe halkımızda sizi yakından tanıyor vede çok seviyor. Bu anlamdada neler söylemek istersiniz? Siyaset ile ilgili düşüncelerinizide almak istiyoruz?

Sağolsunlar bede onları çok seviyorum. Beylikdüzü ile Esenyurt çok yakın iki ilçe biliyorsunuz. E5 ayırıyor sadece, gönüller bir olduktan sonra, mesafelerinde bir önemi olmuyor. Siyaset önemli bir hizmet aracı, önemli bir hizmet alanı, elbette orada bir çok parametre var tabi, siyasi anlamda hizmet vermek adına, bu parametreleri biz daha önce denedik çokta keyifli süreçler yaşadık. Siyaset içerisinde bulunduğumuz arkadaşların muhabbeti, samimiyeti, hizmet kültürü ve tarzı etkilemiştir beni derinden... Şuanda siyaset ile ilgili gelecek adına bir planım yok açıkcası, öncelikle şuanda bulunduğum işin hakkını vermek istiyorum ve o işle ilgili hem vicdani, hem sosyal, hemde insani anlamda bir seviye yakalamak istiyorum Esenyurtta... Siyaset sizin şuanda karar verip, düşünüp planlayarak yapacağınız bir iş değil Türkiye'de...Kaderinizin, parametrelerinizin ve günü geldiği zamanda şartlar uygun olursada bütün onlar değerlendirilip o şekilde karar verilecek bir alan diye düşünüyorum. Siyasetle ilgili arkadaşlarımada ben gayret, sabır ve gerçekten uzun ömür diliyorum. 

Lonca Medya ve Beylikduzu.com.tr olarak, size yapmış olduğunuz tüm görev ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz?

Çok teşekkür ediyorum. Sizlere gerek şahsınız, gerekse Lonca Medya ailesi adına, gerçekten çok güzel hizmet veriyorsunuz. Basındaki bütün arkadaşlarımızın kıymeti gönlümüzde ayrıdır. Ama şahsınızın ayrı bir değeri var, bir reklam olsun diye söylemiyorum bunu, kıymetli izleyicilerimizde bunu ne olur yanlış anlamasın sizede başarılar diliyorum.

Zor bir alanda, zor bir süreçte çok önemli görev yapıyorsunuz? Allah mahçup etmesin...

Röportaj

Lonca Medya - Durbey Duran

GÖRÜNTÜLÜ RÖPORTAJ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Zirvedeki 100 İnsan