Trabzonlular Festivaline Sahip Çıktı
A+ A-
21 Temmuz 2017 Cuma 12:46:51
1450 kez okundu.
Trabzon'un Uluslararası Film Festivali (TUFFEST) İstanbul tanıtımı sonrasında Trabzon tanıtımı ilede tanıtımını gerçekleştirdi.

TRABZON'UN FİLM FESTİVALİ VAR

Trabzon Uluslararası Film Festivali (TUFFEST) İstanbul tanıtım programı sonrasında Trabzon tanıtım programını gerçekleştirdi. 

Trabzon'un Türkiye'de marka olmaya aday film festivali (TUFFEST) İstanbul tanıtımı sonrasında Trabzon'da gerçekleştiği tanıtım ilede yoğun ilgi gördü. Trabzon tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak olan festival 16-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.Trabzon merkezde Zorlu Grand Otelde kokteyl ve akşam yemeği ile gerçekleşen organizasyonda Trabzon valisi Yücel Yavuz, Trabzon ilçe belediye başkanları, siyaset ve iş dünyası temsilcileri, medya ve basın kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşti.

TRABZON DOLU, DOLU SİNEMA DÜNYASINI YAŞAYACAK!

Trabzon Uluslararası Film Festivali (TUFFEST) Trabzon tanıtım organizasyonunda Basın sözcüsü Fedai Çakır, yapmış olduğu konuşmasında 16 Ağustos 26 Ağustos tarihleri arasında Trabzon'da ilk kez yapılacak olan uluslararası film festivalinde dolu, dolu sinema dünyasının yaşanacağını ifade etti. Trabzon'da dört sinema olduğuna vurgu yapan Çakır, Trabzon'da daha fazla sinema olması gerekliliğine dikkat çekti. Festival süresince bir çok filmin oynatılacağını, Zagnos Vadisi. Trabzon Form önünde, yedi ilçede, yedi yazlık filmlerin izleyici ile buluşacağını belirtti.

TUFFEST JÜRİSİ TRABZON'DA TANITILDI

Jüri başkanlığını ünlü yönetmen İsmail Güneş'in yaptığı jüride Aytekin Çakmakçı, Sayım Çınar, Haşim Akkaya, Haydar Şişman, Bülent Doruker, Rıdvan Akar, İsmet Yazıcı, Yaşar Bedri Özdemir gibi isimler sahneye davet edilerek, organizasyon katılımcılarına tanıtıldı.

TRABZON'UN TUFFEST'E SAHİP ÇIKIP ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKİR

Trabzon Ticaret Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu yapmış olduğu konuşmasına TUFFEST''i düzenleyenleri ve emeği geçenleri tebrik ediyorum sözleriyle başladı. Daha önce kendilerininde film festivali yapmak için proje hazırladıklarını ama o esnada TUFFEST için Dursun Çağlayan ile Asim Aykan'ın geldiklerini Trabzon'da Uluslararası Film Festivali yapacaklarını ifade ettiler. Bizler başlayamamıştık, onların başarması ve başlaması için sahip çıkma zorunda idik, bu festivale tüm Trabzon'un sahip çıkması gerekiyor. Başarının gelmesi için ilçe belediye başkanlarımızında festivale sahip çıkması gerekir. Trabzon'un tüm bileşenleri ile TUFFEST'e sahip çıkıp, elini taşın altına koyması gerekir sözleriyle konuşmasını tamamladı.

TRABZON YAPARSA KALİTELİ YAPAR, SIRADAN İŞ YAPMAZ

Eski Trabzon milletvekillerinden Başbakanlık Kamu Etik Kurulu Üyesi ANADER Başkanı aynı zamanda Trabzon Uluslararası Film Festivali Trabzon ayağını temsil eden Asım Aykan TUFFEST'in ilk tanıtım organizasyonunu İstanbul'da yaptıklarını ve ilgi ile karşılandığını, güzel bir tanıtım olduğunu ifade etti. Trabzon'da çok daha önceden yapılması gerekliliğine vurgu yaptı. Trabzon'da bu birikimin var olduğunu, bunuda herkesin bildiğini belirterek, ilk matbaanın İstanbul'dan sonra Trabzon'da kurulduğunu, şehrin bütün dinamiklerinin yavaş yavaş değiştiğini, şehrin profilinin ardında kültür yattığını, geç olmasına rağmen, güç olmayacağını ''Trabzon yaparsa, kaliteli yapar, sıradan bir iş yapmaz'' sözleriyle TUFFEST'e dikkat çekti. Her şeyi devlet yapar mantığının çoktan bırakılması gerektiğini, Trabzon'un sıradan bir kent olmadığını, Fatih Sultan Mehmed Han'ın İstanbul'u aldıktan sonra Trabzon'un alınmadan feth tamamlanmaz sözlerini hatırlatarak, Fatih'in fethettiği, Yavuz'un yönettiği, Kanuni'nin doğduğu şehrin Trabzon olduğunu hatırlatarak, bu festival inşallah Trabzon için hayırlı olur dedi.

TARBZON'UN ÖZLEDİĞİ FİLM FESTİVALİNİ YAPACAĞIZ

Trabzon Federasyon Başkanı Dursun Çağlayan bizim yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum sözleriyle başladığı konuşmasında, Bu çalışmaya başladığım zaman ANADER başkanımız Asım Aykan bizleri ziyaret ettiler. Bizler bu kararı birlikte aldık. Asım Aykan ve heyeti bize çok iyi bir samimiyetle destek verdi. İnşallah bizlerde yüzümüzün akıyla Trabzon'un özlediği film festivalini yapacağız. Trabzon önce eleştirir. Yaptığımız işin önce olmayan tarafını söyler, Trabzonsporu görüyoruz, her gelen şampiyon yapacağız diyor. Dolayısı ile sıkıntı yaşayıp başarısız oluyor, cesaret edip de üç dört yıl şampiyon eski futbol yapısına, üretimine döneceğiz dese, o cesareti gösterse, eski ayaklarına dönerek futbol üretme makinası haline dönecek, bizde aynı düşünceyi yaşamamak için değerlendirme yaparak, Adana ilimiz 23 yıldır festival yaparken, Malatya ilimiz 7 yıldır film festivali yapıyor. Antalya ise 54 yıldır bu işi yapıyor. Nezaketen biz bu sene Antalya ilimizi film festivalimizi yarışmada geçmeyeceğiz ama gelecek yıl film festivali yarışmalarında biz birinci olacağız, onlar ikinci olacak, bunu söylerken biz hedef koyduk. Bu hedefi önce Allah'a sonra sizlere güvenerek söyledik. Tüm dünyadaki Trabzonluları bu festivale davet ediyoruz dedi.

TRABZON'A YAKIŞIR FESTİVAL OLACAK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya yapmış olduğu konuşmasında. Trabzon Kültür Sanat ve spor şehri olmasının yanısıra bugünden itibaren film festivali ile anılmasıyla büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Bu organizasyon ile hizmet veren, ANADER Başkanı Asım Aykan ve Trabzon Federasyon Başkanı Dursun Çağlayana film festivalini Trabzon'a bağladığı için teşekkür ediyorum. Hepimizin katılımı ve desteğiyle, birlikte Trabzon'a yakışır bir festivale imza atacağımıza inanarak herkese saygılarımı sunuyorum dedi. 

ARTIK TRABZON'UNDA FİLM FESTİVALİ VAR

Trabzon Valisi Yücel Yavuz yapmış olduğu konuşmasında, Muazzam bir Organizasyon tanıtımı için geldiniz. emeği geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Trabzon'un film festivali var sloganıyla yola çıkıldı. Trabzon'un el attığı her şeyde en iyisini yaptığını herkes biliyor. Bundan önce Gümüşhane'de görev yaptım. Orası sineması olmayan sekiz şehirden birisi. Güncel ve vizyondaki filmlerin oynatılamadığı bir yerdir. Trabzon'a en çok gelen kişilerde oradandır. Eskiden radyo dinlenirdi. Açık hava sineması varsa oraya gidilirdi. Filmler siyah beyaz olurdu. İnsanlar oradaki karakterlere bürünürlerdi. Günümüzde ise bu iş profesyonelce yapılıyor. İnşallah bundan sonraki jürilerde kadın sayısının artmasını umuyorum. Uluslararası olması yanında dışarıdan gelecek olan misafirlerimizin ilgisini çekecek olmasının yanında Turizm açısından çok önemli bir fırsat. Geleceğin yönlendirilmesini en iyi bilenlerdeniz. Sırf reyting alıyor diye komedi filmleri var. Türkiye'deki yerli film sanayinin gelişmesi içinde inşallah tanıtım ve farkındalık etkinliklerinin daha çok  olması konusunda program zenginleştirilebilir. sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Trabzonunda film festivali var sloganı ile İstanbul organizasyonu sonrasında Trabzon organizasyonunuda tamamlayan TUFFEST tanıtım organizasyonunda Trabzon MHP il başkanı Nihat Birinci, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngörde TUFFEST ile ilgili açıklama ve değerlendirmede bulundular. 

Lonca Medya olarak TUFFEST Trabzon tanıtım organizasyonundan gerçekleştirdiğimiz Görüntülü Röportajlarımızı sitelerimizin ilgili bölümlerinden izleyebilirsiniz.

LONCA MEDYA'DAN KARADENİZ ÖZEL SAYISI

Lonca Medya olarak yönetim kurulu başkanımız Nurhayat Varol ve Genel Yayın Yönetmenimiz Durbey Duran'ında katıldığı TUFFEST Trabzon Tanıtım Organizasyonu ile ilgili ayrıntılı haberlerimiz LONCA DERGİSİ Karadeniz Özel sayısında yer alacak. Ayrıca yine bu dergi içerisinde Trabzon'lu iş ve siyaset adamları ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarımız, Turizm ve tarihi yerlerini yine dergimiz sayfalarından okuyabilirsiniz.

LONCA MEDYA 

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Zirvedeki 100 İnsan