Beylikdüzü İl Dernekler Federasyonu Kuruldu
A+ A-
18 Temmuz 2017 Salı 21:49:04
2584 kez okundu.
Beylikdüzü ilçesinde İl Dernekler Federasyonu beş derneğin bir araya gelmesi ile kuruldu. Kuruluş işlemlerini tamamlayan Beylikdüzü İl Dernekleri Federasyonu düzenlediği programda BASIN mensupları ile bir araya geldi.

BEYLİKDÜZÜ İL DERNEKLERİ FEDERASYONU KURULDU

Beylikdüzü ilçesinde Beylikdüzü Karadenizliler Derneği, Beylikdüzü Trabzonlular Derneği, Beylikdüzü Sinoplular Derneği, Beylikdüzü Bingöllüler Derneği, Beylikdüzü Tokatlılar Derneği bir araya gelerek kurucu başkan Beylikdüzü Karadenizliler Dernek Başkanı Halil İbrahim Türkgenç başkanlığında Beylikdüzü İl Dernekleri Federasyonunu kurdu.

Kuruluş işlemlerini 13.02.2017 tarihinde tamamlayan Beylikdüzü İl Dernekleri Federasyonu geçici yönetim kuruluna ise her dernekten iki delegenin katılımı ile tamamladı.

Beylikdüzü Serender Cafe Restaurant işletmesinde sabah kahvaltısı programında bir araya gelen dernek başkanları kuruluş çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Beylikdüzü ilçesinde beş derneğin bir araya gelerek kuruluş işlemlerini tamamlaması sonrasında ilk toplantısını gerçekleştiren Beylikdüzü İl Dernekleri Federasyonu Beylikdüzü ilçesine Türkiye'nin farklı şehirlerinden göç eden vatandaşlar olarak kurulmuş olan il derneklerinin bir araya gelerek BEYLİKDÜZÜ DERNEKLER FEDERASYONU (BEYİDEF)'i oluşturduğu belirtildi.

Beylikdüzü İl Dernekler Federasyonu kurucu başkanı Ali Osman Esertaş, başkan vekili Halil İbrahim Türkgenç, kurucu başkan yardımcısı Zafer Darakçı, Ertan Üstün, Genel Muhasip, Sayman Fehmi Aytar, Genel Sekreter Hasan Limanoğlu, Kurucu yönetim kurulu üyeleri ise Coşkun Kaya, Orhan Akbulut, Abdullah Kara, Erkan Evran'dan oluştu...

Beylikdüzü İl Dernekler Federasyonu kent vizyonunu geliştirmek, sosyal bağları güçlendirmek, yaşanan kent bilincini benimsemek, devamlı gelişen, parlayan ve hızla göç alan Beylikdüzü ilçesinde yaşayan hemşehrilerin seslerini daha iyi duyurabilmek, dernekler arası kültürel dayanışmayı artırmak, Derneklerin birbirlerinin kültürleri ile tanışmak, Ülkenin sıkıntılı günler geçirdiği süreçte birlik ve beraberliği pekiştirmek, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir kardeşlik bağı kurmak hedefleri ile kuruluşunu tamamlayan federasyon ilçenin gelişimine ve kalkınmasına katkı sunacak, ortak akılla oluşturulan projelerle kamuoyunu aydınlatmak, sessiz çoğunluğun sesi olmak gibi bir hedefler birinci misyon olmak adına çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Basın mensuplarının katıldığı programa ayrıca Beylikdüzü Zonguldaklılar Dernek Başkanı Yakup Alacalı ve Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır ve Çevre İlleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Gürsel İlgüz'de katılım sağlayarak, İl Dernekler Federasyonu kuruluşu süreci ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Haber Ayrıntıları ve daha fazlası LONCA GAZETESİ yeni sayısında...

LONCA MEDYA 

www.beylikduzu.com.tr

HABER VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KURUCU DERNEKLER

  1. Beylikdüzü Bingöllüler Derneği
  2. Beylikdüzü Tokatlılar Derneği
  3. Beylikdüzü Sinoplular Derneği
  4. Beylikdüzü Karadenizliler Derneği
  5. Beylikdüzü Trabzonlular Derneği

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Zirvedeki 100 İnsan