Ekrem İmamoğlu'nun Doğduğu Köy
A+ A-
8 Temmuz 2017 Cumartesi 14:18:18
7268 kez okundu.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun doğduğu köy olan Trabzon Akçaabat Cevizli köyünü Lonca Medya ve www.beylikduzu.com.tr olarak ziyaret ettik. Köy muhtarı ve yakın akrabaları ile bir araya geldik.

LONCA MEDYA BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI 

EKREM İMAMOĞLU'NUN DOĞDUĞU KÖYÜ ZİYARET ETTİ

İstanbul'un modern ve vizyon ilçesi Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun doğduğu köyü Lonca Medya ve www.beylikduzu.com.tr olarak ziyaret ettik. Trabzon Akçaabat Cevizli köyü girişinde bizleri karşılayan köy muhtarı ve aynı zamanda Akçaabat Muhtarlar Dernek Başkanı olan Ömer Hotaman, Osman İmamoğlu, Ali Hotaman, Cemal İmamoğlu, Ahmet Armutçu bizleri karşıladı. Fındık ağaçlarının yoğun olduğu köyde yeşil ve mavi ile buluşan Lonca Medya ekibi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunun kendi evini ziyaret etti. Sonrasında yakın akrabaları tarafından çay ve kahve ikramı yapılan ekibimiz yapımı yeni tamamlanan köy camisini ziyaret etti. Beylikdüzü Belediyesi tarafından tenteleri yapılan cami için eksiklerde alınırken, köydeki vatandaşlar cami tenteleri için teşekkür etmeyide ihmal etmediler.

Lonca Medya ve www.beylikduzu.com.tr mikrofonlarımıza hoş sohbet anılar paylaşılırken, Ekrem İmamoğlu'nun da özlendiğini ifade eden köy muhtarımız Ali Hotaman ve beraberindekiler, Ekrem İmamoğlu ve dostlarını köylerinde ağırlamak istediklerini belirttiler. 

Lonca Medya ekibimize en iyi şekilde misafirperverlik gösterilirken, köyün tek çıkışı olduğunu ifade eden köy muhtarı ve beraberindekiler bizleri uzun süre bırakmayarak köyün üst kısımında 1261 rakım yükseklikte olan ismininde sırt olarak adlandırıldığı ''Sırt Restaurant'' ismini verdikleri yerde Akçaabat köfte, piyaz, ayran, meyve ve çay ikramında bulundular. Bulutların üzerinde gerçekleştirdiğimiz sohbet sonrası bizleri ağırlayan Trabzon Akçaabat Cevizli köyü muhtarı Ali Hotaman ile birlikte Osman İmamoğlu, Cemal İmamoğlu, Ahmet Armutçu, Ali Hotaman'a bizlerde Lonca Medya olarak teşekkür ediyoruz.

Karadeniz insanının tüm özelliklerini taşıyan köy, doğal güzelliklerini kaybetmemiş, misafir anlayışının en yüksek seviyede olduğu bir köy olarak dikkat çekiyor. Lonca Medya mikrofonlarımıza paylaşılan anıları sitemizin ilgili bölümlerinden VİDEOLU olarak izleyebilirsiniz.

LONCA MEDYA 

www.beylikduzu.com.tr 

Trabzon Akçaabat Cevizli Köyü

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Haberin Ayrıntıları LONCA DERGİSİ yeni sayısında yer alacaktır...

.

 

Zirvedeki 100 İnsan