İşe Bakan, İşini Büyütmeye Çalışan Sanayici Anlayışına Sahibiz
A+ A-
7 Temmuz 2017 Cuma 11:39:01
2837 kez okundu.
Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığını yapmış, Sanayici ve İşadamı Abdullah Teber ile Beylikdüzü ilçesini değerlendirdik.

SANAYİCİ İŞADAMI ABDULLAH TEBER İLE BEYLİKDÜZÜ İLÇESİNİ KONUŞTUK

Beylikdüzü ilçesinin tarihinin çok eksi olmadığını ifade eden sanayici ve işadamı Abdullah Teber, ilçenin 1985'li yıllar öncesinde birkaç konuttan başka yerleşim biriminin olmadığı, hiçbir sanayi kuruluşunun olmadığı belirterek, Beylikdüzü ilçesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu...

SANAYİCİ İŞADAMI ABDULLAH TEBER BEYLİKDÜZÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN KURULUŞUNU ANLATTI

Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesinin 25 yılını değerlendiren Sanayici İşadamı Abdullah Teber, Organize sanayi sınırlarının 1988 - 1989 yıllarında İstanbul Arsa Ofisinin yardımlarıyla üç kooperatif ile birlikte temellerinin atıldığını 2002 yılında ise doluluk oranlarının nihayi noktaya geldiğini, son derece verimli çalışan, Avrupa sınırları içerisine bakıldığında Organize Sanayi Bölgeleri, sanayi ile nasıl iç içe yaşamlarını idame ettiriyorlarsa bizlerde bu üç kooperatifi birleştirip Organize Sanayi Bölgesini kurduk dedi.

O günler ile ilgili olarak!

İyikide kurduk!

O günden bu güne ben organize sanayi başkanı olarak görev yaptım.

Bu bölgeyi, çevreyi kirletmeyecek, herkesin gıpta edeceği bir organize sanayi bölgesi haline getirdik...

 

YEŞİL BİZİM, DOĞA BİZİM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU

Her zaman yeşil'i gözardı ettiklerini ifade eden Teber, ''Yeşil bizim, doğa bizim mutlaka önceliğimiz'' oldu...  Bu anlamda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çalışan sayısı 35 bin olmasına rağmen 5 bin açığımız var. Yılda ihracatımızın miktarı 1 Milyon dolar, iç potansiyelimizide ona göre değerlendirelim. Avrupa yakasının güçlü bir organize sanayi bölgesi bulunduğumuz yer. Tabi bu kadar işin, aşın olduğu yerde, ne oldu biz bu çalışmaları yaparken, insanlara ihtiyacımız vardı. Etrafımızda gördüğümüz modern Beylikdüzü ilçesi bizimle birlikte büyüdü ve bugün ki Beylikdüzü haline geldi.

Beylikdüzü ilçesi Belediyelerinide değerlendiren sanayici işadamı Abdullah Teber

Çevredeki küçük ilçe belediyeleri ortadan kaldırıldıktan sonra, Beylikdüzü Belediyesinin kurulduğunu, ilk Belediye seçimlerinde ise AK Parti'nin kazandığını, daha sonra yine AK Partinin kazandığı 2009 seçimlerinde ise uç uça AK Partinin kazandığını belirterek, seçim sonrasında CHP meclis üyelerinin fazla çıkmış olmasına rağmen Belediyeyi kaybettiğini, bir sonraki dönemde ise CHP'nin Beylikdüzü ilçesinde Belediyeyi kazandığını, AK Parti'nin ise kaybettiğini ifade etti.

Gördüklerimi tarafsız, Objektif Organize Sanayi Bölgesi Başkanı, Bakır ve Pirinçiler Sanayi Sitesi Başkanlığı yapmış bir sanayici olarak aktarıyorum

Yusuf Uzun dönemi son derece sakin geçmiştir. Başarılıdır bana göre, yeni bir dönemde görev almış, tecrübesizdi, bütün iyi duygular ile Beylikdüzü ilçesini idare etmeye çalıştı ne yazık ki çok başarılı olamadı. Keşke başarılı olsaydı... sözleriyle değerlendiren Teber; CHP dönemi ile ilgili olarakta ''Duyduklarım kadarıyla, çevrenin bana getirdiği bilgiler, burada yaşayan birisi olarak düşüncelerimi aktaracak olursam, son derece üzücü günler yaşıyoruz. Buda beni çok üzüyor, fazlasıyla üzüyor. İnşallah en kısa zamanda yetkili, desteklediğimiz arkadaşlar aklını başına toplar, bu denli güzel ilçemizi en iyi şekilde idare etmeye çalışırlar diye düşünüyorum'' dedi.

İŞE BAKAN, İŞİNİ BÜYÜTMEYE ÇALIŞAN, SANAYİCİ ANLAYIŞINA SAHİBİZ

Benim en büyük temennim, bugün olduğu gibide, yarin, bu belediyemizin, belediye sınırları içerisindeki Beylikdüzü ilçemizin ekonominin en yüksek seviyede 38 ilçe içerisinde ekonomisinin en yüksek olduğu ilçe olmasını istiyorum. Neden istiyorum? Çünkü biz bu ilçeye çok emek verdik. Sizler basın mensupları olarak neler yaptıysanız. Bende bir sanayici olarak dünyanın dört bir tarafına ihracat yapan, Avrupada şirketleri olan bir kardeşiniz, arkadaşınız, Abdullah TEBER olarak, üretimimi bu sanayi içinde sürdürüyorum. İhracatımda tam hız devam ediyorum. İnşallah her geç en gün işlerimiz daha iyiye gidecek. İşe bakan, işini büyütmeye çalışan, sanayici anlayışına sahibiz. Biz diyoruzki, bölgemizi ve ülkemizi olması gereken yere taşıyacağız. Taşımak için gayretlerimizi sarfediyoruz. Teşekkürler sözleriyle Beylikdüzü ilçemizi, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesini vede Beylikdüzü ilçesinin olması gerektiği yer ile birlikte bu ilçeye katkı sunanlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

LONCA MEDYA 

www.beylikduzu.com.tr

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Zirvedeki 100 İnsan