İletişim Bilgileri

(0212) 867 7000

Eser Premium Hotel : Fatih Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 11 - İSTANBUL - BÜYÜKÇEKMECE

Sektör: Turizm & Seyahat

Yetkili Kişi: Eser Premium Hotel

Web Adresi: http://www.eserhotels.com/

E-Mail: info@eserhotels.com

Sosyal Medya'da Paylaş

Eser Premium Hotel

Hakkında

ESER PREMİUM HOTEL 

Turizm sektörünün İstanbul’daki önemli oyuncularından biri olan Eser Hotels grubunun temelleri Sn.İsmail ALICI tarafından 1969 yılında atılmıştır.İlk olarak restoran işletmeciliği ile başlayan yatırımlar cefeterya işletmeciliği ile devam etmiş ve irili ufaklı inşaatlar ile inşaat sektörüne de girilmiştir.

Grubumuz ilk oteli olan The City Hotel 1994 yılında almış ve otelcilik sektörüne girmiştir.1995 yılında Kuşadası’nda ikinci otel alınmış 3 sene boyunca işletilmiş daha sonra yatırımlara İstanbul’da devam etme kararı alınarak bu otelin işletmesi devredilmiştir.2000 yılında Aksaray’daki ikinci otel satın alınmıştır.

2005 yılında içerisinde çalıştığımız grubun amiral gemisi olan Eser Premium Hotel&Spa’nın temelleri atılmaya başlanmıştır.Otelin inşaatı 3 sene sürmüş ve 2008 yılı Mayıs ayında otelimizde ilk misafirlerimiz ağırlanmaya başlanmıştır.

2011 yılında Silivri Çanta Köyü’nde bulunan ikinci beş yıldızlı otel grup bünyesine katılmıştır.Böylece gruptaki otel sayısı 4’e çıkarılmıştır.

Şirketimiz otel yatırımlarına devam ederek otelcilik sektöründeki yerini sağlamlaştırmaya ve marka algısını geliştirmeye çalışmaktadır.Şu anda Beyoğlu Pera bölgesinde ve İkitelli Basın Express yolu üzerindeki projelerle ilgili çalışılmaktadır.

Şirketimizin faaliyet gösterdiği diğer bir alan ise gayrimenkul sektörüdür.Gayrimenkul alım-satımı konusunda inşaat sektöründe yıllardan beri var olmanın vermiş olduğu birikim yapılan alım satımlarla değerlendirilmektedir.

VİZYONUMUZ : Yurt içinde ve dışında; Satış ve pazarlamada güçlü, müşteri odaklı, sunduğu hizmetlerde uzman, turizm sektörünün lideri bir şirket olmaktır.


MİSYONUMUZ : Bugünün bilinçli tüketicilerine, en üst düzeyde, birebir, dürüst ve her konuda yardımcı olmayı ilke edinerek kişisel hizmet vermek ve böylece yüzde yüz misafir memnuniyetini sağlayarak her zaman kuruluşumuzu tercih edilmesini sağlamak, etkin ve verimli hizmet politikasıyla güçlenerek; çalışanımızın, tedarikçilerimizin, ortaklarımızın ve ülkemizin refahının artmasına katkıda bulunmaktır.


BÖLGEMİZ (BÜYÜK ÇEKMECE - BEYLİKDÜZÜ)

Büyükçekmece; İstanbul'un Avrupa yakasında, Marmara denizinde kendi adını taşıyan körfezin doğu kıyısında ve yine kendi adını taşıyan Büyükçekmece lagün gölünün doğu ve güneydoğusunda yer almaktadır. Büyükçekmece Belediyesi; Batısında Mimarsinan ve Tepecik, Doğusunda Kıraç ve Beylikdüzü, Kuzeyinde Hadımköy ve güneyinde Gürpınar Belediyeleri ile çevrilmiştir.

Kurşunlu Han

16. yy’ da Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Trakya’dan batıya uzanan yollar üzerinde Büyükçekmece büyük menzil (konak) yeri idi. Bu yol üzerinde günümüze ulaşan bir menzil külliyesi içinde mescit, namazgâh, üç kemerli çeşme, dört bölüm halindeki köprü ile kervansaray yapısı yer almaktadır. Zaman-zaman yapılan onarımlarla bu eserler günümüze ulaşabilmiştir. Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) tarafından Mimar Sinan’a inşa ettirilen bu külliyede, kervansarayın ilk inşa edilen yapı olduğu kaynaklarda belirtilmekteyse de kitabesi olmayan yapının tarihlendirilmesi, aynı külliye içindeki üç kemerli çeşme kitabesine dayandırmaktadır. Bu kitabe 974/1566 tarihini vermektedir. Ve kitabe metninden Kanuni’nin Zigetvar seferine çıkarken, bu önemli menzil külliyesini Mimar Sinan’a inşa ettirdiği anlaşılmaktadır


Mimar Sinan Köprüsü

Büyükçekmece ile Mimarsinan arasında ulaşımı sağlayan köprü, (Şimdi trafiğe kapalıdır) İstanbul’a 36 Km. uzaklıkta Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi üzerindeki geçit üzerinde yapılmıştır. Bizans ve Osmanlının ilk dönemlerinde de aynı yerde bir köprünün varlığı bilinmektedir. Kanuni Sultan Süleyman Zigetvar seferine çıkarken, bu köprünün yapımını başlatmış 2. Selim zamanında (1566-1567) bir yılda tamamlanmıştır. Mimar Sinan Köprüsü 635 metre uzunluğunda, 7.17 metre genişliğinde dört ayrı köprünün birleşmesinden meydana gelmiştir. Köprü isminden de anlaşılacağı gibi Mimar Sinan’ın eseridir.

Fatih Sultan Mehmet Camii ve Süleyman Ağa Çeşmesi

Dizdariye mahallesinde bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet döneminde yaptırılan camii taş minareleri ile ünlüdür. Bu çeşme köfeki taşından klasik üsluptadır. Kitabesinde sözü edilen anı için Hicri 1273 (miladi 1856 ) yapıldığı anlaşılmaktadır.

ESER HOTEL

İstanbul’daki ikinci boğaz olarak nitelendirilen Mavi bayraklı Büyükçekmece sahilinde yer alan tesisimiz,eşsiz deniz ve şehir manzaralı odaları,şahane deniz manzaralı a la carte restorantıyla İstanbul’un içinde size bir rüyayı birlikte yaşamayı vaat ediyor.Tüyap Fuar Merkezi’ne arabayla sadece 5 dakikalık mesafede olan tesisimiz ,sahile sadece 20 mt.dir. Eser Premium Hotel, Atatürk Uluslararası Havaalanı’na ve CNR Fuar Merkezi’ne arabayla 20 dakikalık mesafededir.

Yorumlar

Firma Konumu

Firmaya Mesaj Gönder

Firmamıza mesajlarınızı soru ve önerilerinizi aşağıdaki form ile kolaylıkla gönderebilirsiniz.