İletişim Bilgileri

(0212) 876 9975

Sektör: Resmi Kurumlar

Yetkili Kişi: İsa Dizman

Web Adresi: http://www.tkgm.gov.tr/

Sosyal Medya'da Paylaş

Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğü

Hakkında

BEYLİKDÜZÜ TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Genel Görevleri:

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ana görevleri, Yasalarla belirlenmiş olan; taşınmaz mallarla ilgili akitler ve her türlü tescil işlemini yapmak, tapu sicillerinin düzenlenmesi için temel prensipleri tespit etmek, tesis kadastrosu yaparak, taşınmazların hukuki ve teknik durumlarını belirlemek ve bunları güncel tutmaktır.

Mülkiyete konu olan taşınmazlar, büyük ölçekli haritalar üzerinde tanımlayıcı işaretlerle sistematik bir biçimde gösterilir ve ilgili kayıtlarla beraber bir bütün oluştururlar. Tapu sicili; her taşınmaz malın hukuki durumu, üzerindeki tüm haklar ve bunlara ilişkin belgelerle, yeryüzündeki konumunun belirlenmesi için gerekli ölçü ve bilgilerden oluşur.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, taşınmaz mallara ilişkin; "Kimin ve Nasıl?" soruları ile belirlenen hukuki vb. durumlarını "TAPU", "Nerede ve Ne Kadar?" soruları ile belirlenen konumuna, teknik duruma iliskin "KADASTRO" Faaliyetlerinin bir çatı altında birleştirilmiş bir bütünü olarak görevini sürdürmektedir.

Temel olarak Orta Avrupa Sistemi benimsenmiştir.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bu yapısı, bilgi sistemi oluşturma faaliyetlerine uygun bir organizasyonel yapıdır.

Yorumlar

Firma Konumu

Firmaya Mesaj Gönder

Firmamıza mesajlarınızı soru ve önerilerinizi aşağıdaki form ile kolaylıkla gönderebilirsiniz.